Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 24 kwiecień 2015 09:15

W porę nacisnęła hamulec

W Suchej Beskidzkiej doszłoby do nieszczęścia, gdyby nie dobra reakcja 45-letniej mieszkanki Krakowa. 

 

To zdarzenie obala mit o „babie za kierownicą”. Gdyby nie prawidłowa i szybka reakcja tej 45-letniej mieszkanki Krakowa, która jechała ul. Mickiewicza w stronę ul. Role w Suchej Beskidzkiej, mogłoby dojść do najgorszego. 

- Nagle zauważyła leżącego na jej pasie ruchu mężczyznę, co zmusiło ją do gwałtownego hamowania - relacjonuje Anna Gąsiorek - Rezler, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. - Kobieta ominęła mężczyznę i natychmiast zatrzymała się na poboczu. 

Następnie wspólnie z zatrzymanym przez nią mieszkańcem Makowa Podhalańskiego podnieśli mężczyznę z jezdni, który był pod silnym działaniem alkoholu i powiadomili służby. 

- Zespół karetki pogotowia zbadał 66-letniego suszanina, który oprócz otarcia naskórka na twarzy nie wymagał pomocy medycznej – dodaje policjantka. -  Mężczyzna sam stwierdził, że wypił za dużo alkoholu, a idąc zachwiał się i przewrócił na jezdnię. 

Policjanci odwieźli suszanina do domu i pouczyli o tym, że za spowodowanie innego niż kolizja drogowa zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna do 500zł. 

- W tym miejscu warto pochwalić zachowanie kobiety, która wzorowo zareagowała na zdarzenie – zaznacza rzeczniczka suskich stróżów prawa.

 

 

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112W porę nacisnęła hamulec