Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 05 maj 2015 08:29

Sucha Beskidzka. Obsypał stróżów prawa… wapnem

Chciał uniknąć zatrzymania obsypując policjantów wapnem. Za znieważenie funkcjonariuszy trafił do aresztu.

Do interwencji doszło zaraz po tym jak  dyżurny suskiej policji odebrał zgłoszenie o awanturze domowej. Nietrzeźwy suszanin groził członkom rodziny śmiercią. 

- Na miejsce natychmiast udali się policjanci, jednak zgłaszająca podała, że 47-latek przed ich przybyciem uciekł na poddasze zabierając ze sobą wszystkie noże z kuchni – relacjonuje st. asp. Anna Gąsiorek - Rezler, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. - Mężczyzna zabarykadował się, odgrażał się rodzinie, że ich zabije, znieważał policjantów, krzyczał, że wyskoczy z okna albo się powiesi, a później nie odpowiadał na wezwania mundurowych.

Na miejsce skierowano dodatkowe patrole oraz straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Z uwagi na realne zagrożenie życia i zdrowia mężczyzny policjanci podjęli decyzję o siłowym wyważeniu drzwi na poddasze. Do akcji wkroczyli więc strażacy. 

- Kiedy policjanci weszli do pomieszczenia, mężczyzna obsypał ich wapnem – informuje policjantka. - . Dwóch z nich doznało urazu obu oczu, a wszyscy pobrudzili umundurowanie. 

Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie. Miał ponad 2,30 promila alkoholu w organizmie. Za zmuszanie funkcjonariuszy policji do zaniechania prawnej czynności służbowej polegającej na jego zatrzymaniu oraz ich znieważenie suszanin może trafić do aresztu na 3 lata.

 

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Sucha Beskidzka. Obsypał stróżów prawa… wapnem