Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 09 maj 2015 10:04

Zabiła za 100 zł - ruszył proces

Ruszył proces 54-letniej mieszkanki Zawoi oskarżonej o zabójstwo 28. sierpnia 2014 roku 85-letniej sąsiadki.

Pierwsza rozprawa odbyła się w miniony czwartek - donosi Dziennik Polski. Z protokołów przesłuchań oskarżonej, zarówno na policji jak i w prokuraturze, wyłania się obraz dokonanej z zimną krwią zbrodni za "odmowę pożyczki w wysokości 100 zł". Oskarżona początkowo składała niespójne wyjaśnienia - najpierw, że 85-letnia ofiara zmarła w wyniku nieszczęśliwego wypadku uderzając głową w deskę, następnie zmieniła wersję, że uderzyła ofiarę trzykrotnie deską w głowie. Dopiero podczas ostatniego przesłuchania i pierwszej rozprawy przed sądem oskarżona przyznała, że mogła uderzyć staruszkę nawet dziesięć razy. Oskarżona potwierdziła, że jest alkoholiczką i w chwili popełnienia zbrodni była w stanie nietrzeźwym.

Po dokonaniu zbrodni kobieta wróciła do domu, napaliła w piecu i wrzuciła ubranie, na którym była krew zabitej. Następnie zrobiła obiad...

- Nie wiem, co we mnie wstąpiło. Dostałam szału - cytuje oskarżoną Dziennik Polski, która podczas rozprawy zanosiła się płaczem i żałowała tego, co zrobiła.

Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności nie krótsza niż lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

                                                                                                                                                    źródło: Dziennik Polski

 

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Zabiła za 100 zł - ruszył proces