Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 16 czerwiec 2015 13:01

Sześciolatek potrącony w Zawoi

Napisał

Sześcioletni dzieciak wbiegł pod koła samochodu w Zawoi, tym razem skończyło się na strachu. Koniec minionego tygodnia obfitował w kolizje, poczytajcie, jakie zdarzenia wymagały interwencji policji.

W piątek 12.06 mały mieszkaniec Zawoi, 6-letni chłopiec wbiegł pod koła Fiata Seicento. Policję poinformował kierowca Fiata, podał, iż przed chwilą potrącił chłopca, który nagle wtargnął na jezdnię, nie wiedział, jakie obrażenia odniósł chłopczyk, ponieważ uciekł on z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili personalia poszkodowanego, znaleźli go w domu, miał obrażenia głowy i nóg. Wezwano karetkę, która zabrała małoletniego na badania, gdzie ustalono, iż obrażenia są powierzchowne. Chłopiec nie odpowie za spowodowanie kolizji, ale kłopoty mogą mieć jego rodzice, gdyż art. 89 kodeksu wykroczeń mówi: „kto mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 dopuszcza do przebywania małoletniego na drodze publicznej lub na torach pojazdu szynowego, podlega karze grzywny albo karze nagany”.

Tego samego dnia doszło do dwóch kolizji: w Juszczynie i Jordanowie. W Juszczynie kierujący Oplem Vectra na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia ciężarową Scanią. Kierujący jak i pasażerowie nie doznali obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem. Natomiast w Jordanowie kierujący samochodem marki Hyundai nie zachował należytej ostrożności w czasie jazdy, zjechał do przydrożnego rowu w wyniku czego pojazd przewrócił się na dach. Oprócz kierowcy w pojeździe znajdowali się dwaj pasażerowie, nikt nie doznał obrażeń. Kierowca był trzeźwy, został ukarany mandatem. Na dodatek okazało się, iż samochód nie posiadał aktualnego badania technicznego, zatrzymano dowód rejestracyjny.

13.06 okazał się pechowy dla trzech kierujących: w Jordanowie, Śleszowicach i Lachowicach. W Jordanowie kierujący samochodem marki Audi nie zachował ostrożności i „wyleciał” z drogi na ostrym zakręcie. Uszkodził prawidłowo zaparkowane pojazdy marki Opel Corsa oraz Fiat Seicento a także znak drogowy. Sprawca był trzeźwy, jednakże samochód nie miał aktualnych badań technicznych.


W Śleszowicach kierujący Hyundaiem nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu BMW. Sprawca chcąc uniknąć zderzenia, salwował się ucieczką do przydrożnego rowu. Został ukarany mandatem.


Natomiast w Lachowicach kierujący Fordem Focus nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Oplem Astra, który prawidłowo wykonywał manewr wyprzedzania go. Opel zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji.

W niedzielę 14.06 w Suchej Beskidzkiej patrol prewencji zatrzymał 35-latka, który kierował motocyklem w stanie nietrzeźwości. Suszanin miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, zatrzymano mu prawo jazdy. Kolejny nietrzeźwy spowodował kolizję w Lachowicach. Mieszkaniec tej miejscowości wtargnął wprost pod koła prawidłowo jadącego motorowerem, również mieszkańca Lachowic. W wyniku zdarzenia obaj uczestnicy doznali ogólnych potłuczeń.

 

asdasdasdasdas
ShowMeble

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Sześciolatek potrącony w Zawoi