Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 29 czerwiec 2015 12:42

Nietrzeźwi kierowcy i kolizje, czyli weekend na drogach

Od czwartku do niedzieli niestety nie było nudno na suskich drogach. Kilka kolizji, w tym jedna ze zwierzęciem, pożar i nieostrożność kierującej rowerem, jak również jej pasażerki, mogły zakończyć się o wiele tragiczniej niż to miało miejsce.

Zaczęło się w czwartek - w Jordanowie na ulicy Kolejowej kierujący samochodem m-ki Toyota Rav 4 podczas mijania doprowadził do zderzenia z samochodem Renault Trafic. I za to mijanie zarobił mandat.

W tym samym dniu w Naprawie dwie 15-latki jechały na jednym rowerze i na spadku drogi kierująca rowerem straciła panowanie nad nim i doprowadziła do wywrócenia na jezdnię. Obie dziewczyny doznały obrażenia - jedna złamała palec u ręki, a druga obojczyk. Materiały zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Suchej Beskidzkiej.

Kilkanaście kilometrów dalej, w Zembrzycach, kierująca samochodem osobowym Opel Corsa potrąciła jelenia, który nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd. Zwierzę nie przeżyło.

I na zakończenie pożar w stolarni w Białce. Informowaliśmy o tym zdarzeniu tutaj, ale po kilku dniach znamy więcej szczegółów. Pożar wybuchł w wyniku nagromadzenia się gazów palnych w lakierni. Spaleniu uległa lakiernia wraz z wyposażeniem oraz doszło do nadpalenia budynku stolarni oraz domu mieszkalnego. Łączna wartość poniesionych strat w wyniku pożaru wynosi około 200 000 zł. Na miejscu wykluczono działanie osób trzecich. Żaden z pracowników oraz mieszkańców domu nie odniósł obrażeń.

W piątek było bezpiecznie, za to w sobotę złapano dwóch nietrzeźwych kierowców. W Juszczynie Patrol RRD KPP Sucha B zatrzymał do kontroli drogowej pojazd m-ki VW Passat. Kierujący wydmuchał 1,36 promila. Tymczasem suscy policjanci zostali powiadomieni, że na ulicy Wadowickiej jadący Seatem Cordobą nie trzyma prostego kierunku jazdy, co może wskazywać, że kierujący jest nietrzeźwy. Policjanci zastali podany pojazd w rejonie stacji paliw przy ul. Wadowickiej. Słuszne były przypuszczenia zgłaszającego, gdyż po zbadaniu kierowcy Seata na urządzeniu okazało się, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Do kolizji doszło przy ul. Piłsudskiego w Jordanowie, gdzie kierująca Nissanem na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu Peugeotem, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia pojazdów. Sprawczyni wystawiono mandat. A w Stryszawie kierujący Fordem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i na łuku drogi wjechał do przydrożnego rowu. Sprawca ukarany mandatem.

O jednej z kolizji w Jordanowie, dokładniej przed rozpoczęciem serpentyn, w niedzielę 28. czerwca informowaliśmy tutaj. W tym samym dniu doszło do kolizji w Zembrzycach i Lachowicach. Kierująca samochodem marki Fiat Ulysse w Zembrzycach nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego wpadła w poślizg i zjechała do przydrożnego rowu. Została ukarana mandatem. Podobna kolizja miała miejsce w Lachowicach, gdzie kierujący samochodem osobowym marki BMW nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg i dachując wjechał do przydrożnego rowu. Sprawca kolizji ukarany mandatem.

 

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Nietrzeźwi kierowcy i kolizje, czyli weekend na drogach