Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 04 sierpień 2015 16:16

Uderzenia piorunów i powalone drzewa AKTUALIZACJA

Nad Jordanowem przeszła nawałnica. Pioruny waliły m.in. w Toporzysku.

Nad Ziemią Suska przetoczyła się nawałnica. Nasi Czytelnicy podają, że nad Jordanowem nastąpiło oberwanie chmury. Żywioł powalił drzewa. Do akcji ruszyły służby.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej informują również o wyładowaniach atmosferycznych. Piorun uderzył w jeden z budynków w Toporzysku. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ucierpiały dachówki. Do wyładowań doszło także w Suchej Beskidzkiej. Jak podałey władze miasta, tylko w ciągu jednej godziny  spadło ok. 30 litrów wody na m2. 

- W sąsiedztwie mostu łączącego ul. A. Starzeńskiego i Przemysłową, złamane pod wpływem silnego wiatru drzewo przewróciło się w kierunku koryta Stryszawki i uszkodziło linię energetyczną zasilającą oświetlenie uliczne. Ponadto złamany konar zablokował na kilkanaście minut prawe odgałęzienie ul. Akacjowej, jednak strażacy z OSP Błądzonka szybko usunęli przeszkodę - podaje suski magistrat.
 
W czasie nawałnicy piorun trafił w drzewo, rosnące w ciągu ul. Mickiewicza na wysokości budynku poczty. Fragmenty rozsadzonego pnia poszybowały na odległość kilkunastu metrów.
 

Jak

Fot. Jakub Fila

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Uderzenia piorunów i powalone drzewa AKTUALIZACJA