Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 06 listopad 2015 09:06

Policjant na medal! Uratował 3-tygodniowe dziecko!

Napisał

W środę około godziny 18-tej na policję zadzwoniła zrozpaczona kobieta, prosząca o pilną pomoc dla swojego dziecka, które straciło przytomność i nie oddycha. Chłopczyka uratowało opanowanie i profesjonalizm policjanta.

Do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej na telefon alarmowy zadzwoniła kobieta, która oświadczyła, że podczas karmienia 3-tygodniowego synka, dziecko zakrztusiło się mlekiem i nie oddycha, a ona  nie wie co ma robić. Asp.sztab. Mieczysław Frydel zachował zimną krew, wypytał kobietę w jakim stanie jest dziecko, nakazał ułożyć go na kolanach i lekko poklepać po pleckach. Kobieta przekazała telefon synowi, który podawał dalsze instrukcje policjanta, a sama przystąpiła do ratowania dziecka. Policjant równocześnie ustalał dane potrzebne do wezwania karetki pogotowia.

W tym czasie drugi dyżurny powiadomił służby medyczne. Podczas rozmowy dziecko odzyskało oddech, a na miejsce przybiegła sąsiadka, która jest pielęgniarką i to ona przejęła opiekę nad niemowlakiem do przyjazdu karetki. Dziecko z matką trafiło do szpitala, gdzie przebywa na obserwacji.

Kobieta później powiedziała, że pomyliła się przy wybieraniu numeru telefonu alarmowego, ale teraz nie żałuje, że wybrała numer do policji i trafiła na tego policjanta, któremu jest bardzo wdzięczna za pomoc. Należy też zaznaczyć, że również ona zachowała się bardzo odpowiedzialnie, bo nie spanikowała tylko stosowała się do podanych przez policjanta instrukcji.

Sam policjant skromnie mówi, że swoją pracę stara się wykonywać jak najlepiej i cieszy się, że chłopczykowi nic nie zagraża. Asp. sztab. Mieczysław Frydel w policji pracuje od 23 lat, a na stanowisku dyżurnego jednostki od 7 lat.

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Policjant na medal! Uratował 3-tygodniowe dziecko!