Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 09 listopad 2015 09:28

Pijany gimbus

Napisał

Przeładowany, w złym stanie technicznym autobus i co najgorsze, 0,27 promila w organizmie kierowcy - to efekt kontroli szkolnego gimbusa, który w poniedziałek wiózł dzieci z Błądzonki do ZS im. J. Pawła II w Suchej Beskidzkiej.

W poniedziałek krótko przed godz. 8.00 funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej skontrolowali w tej miejscowości gimbus. W trakcie kontroli ustalono, że kierowca znajdował się po spożyciu alkoholu (0,27 promila alkoholu - dopuszczalna dawka to do 0,2 promila). Policjanci stwierdzili również, że w pojeździe znajdowała się nadmierna ilość pasażerów, czyli był przeładowany, a także ujawnili niewłaściwy stan pojazdu. Koniec kontroli był taki, że zatrzymany został dowód rejestracyjny autobusu, a 45-letniemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Autobus został przekazany innemu kierowcy.

Badanie było "na pograniczu" - ponieważ kierowca miał w wydychanym powietrzu 0,5 promila i mniej, taka sytuacja jest zakwalifikowana jako wykroczenie. Wówczas kierowcy grozi kara grzywny (od 50 do 50 tys zł), 10 pkt karnych, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat i od 5 do 30 dni pozbawienia wolności.

 

 

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Pijany gimbus