Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 20 listopad 2015 14:08

Strażacy na oczach dzieci pokazali na co ich stać

Napisał

Rodzice z gminy Zembrzyce mogą spokojnie posyłać swoje pociechy do szkoły. Ćwiczenia, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Śleszowicach, potwierdziły skuteczność miejscowych druhów.

Kiedy w kotłowni Szkoły Podstawowej w Śleszowicach nagle wybuchł pożar,  na pomoc ruszyły zastępy strażaków – ochotników z Zembrzyc, Marcówki, Tarnawy Dolnej oraz samych Śleszowic. Nie próżnowali tez nauczyciele ze szkoły, którzy sprawnie przeprowadzili ewakuację uczniów.

- Niestety jedna z osób została w płonącym budynku – relacjonują przebieg zdarzeń świadkowie.

Na pomoc ruszyli druhowie. Dzięki szybkiej i zdecydowanej postawie udało im się uratować ludzkie życie. Niebawem też i pożar został opanowany oraz dogaszony.

Tak na szczęście wyglądał jedynie scenariusz manewrów, które odbyły się w Śleszowicach. Nigdy jednak nie wiadomo, kiedy strażakom z gminy Zembrzyce przyjdzie interweniować w prawdziwych akcjach. Właśnie temu służą podobne ćwiczenia, aby zawsze byli gotowi do realnych zadań. Oby jednak takich było jak najmniej.

Strażackie manewry były ponadto doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności i sprzętu młodym mieszkańcom gminy. Mogli porozmawiać z druhami, osobiście zasiąść za kierownicą wozu bojowego. Kto wie, być może za kilka lat wielu z nich zasili szeregi miejscowych Ochotniczych Straży Pożarnych?

 

 

 

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Strażacy na oczach dzieci pokazali na co ich stać