Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 21 listopad 2015 10:41

Akcja GOPR na Babiej Górze (AKTUALIZACJA)

Napisał

Odnaleźli się turyści, którzy nie wrócili do domu. O akcji prowadzonej przez GOPR informowało Radio Kraków.

Z pierwszych informacji wynikało, że dwoje turystów wczoraj wyszło na szlak w okolicach Babiej Góry i nie wróciło do domu. Na poszukiwania rankiem udali się ratownicy z Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak ustalił portal sucha24.pl, turytów zaskoczyła noc. Na szczęście znaleźli szałas, w którym przenocowali. Rankiem schodząc w dół napotkali patrol GOPR.

Pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego apelują do wszystkich wybierających się na szlaki o zachowanie rozwagi i ostrożności. 

- Szczególnie przy schodzeniu. Warunki pogodowe na Babiej Górze mogą bardzo szybko ulegać zmianie, dlatego też zawsze trzeba być przygotowanym na znaczne pogorszenie pogody (silny wiatr, niską temperaturę, obfite opady, ograniczoną widoczność, burze - szczególnie w godzinach popołudniowych – czytamy w komunikacie parku.

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Akcja GOPR na Babiej Górze (AKTUALIZACJA)