Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 16 styczeń 2014 11:44

„Producenci” 5-cio złotówek z Wysokiej

Suscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z komendy wojewódzkiej rozbili grupę zajmującą się produkcją fałszywym pieniędzy. Zatrzymali dwóch przedsiębiorczych mężczyzn w wieku 42 i 70 lat, którzy trudnili się wyrobem fałszywych pieniędzy o nominale 5zł.


Pieniądze podrabiane były w dwóch miejscach: Krakowie i w Wysokiej (powiat suski).

Fałszywe pieniądze były bardzo dobrej jakości. Na posesjach należących do zatrzymanych mężczyzn znaleziono m.in. prasy, urządzenia do wytwarzania matryc, odczynniki chemiczne oraz półprodukty w postaci wyciętych krążków i pierścieni o wielkości podrabianego bilonu. Do wyrobu podrobionych monet służyły również przetopione pięciozłotówki wycofane już z obiegu. Wszystkie te elementy linii produkcyjnej ukryte były bardzo pomysłowo, m.in. w elementach pokryć dachowych czy w studni.

Za podrabianie pieniędzy można „zarobić” nawet 25 lat więzienia.


żródło wideo : KWP Kraków - youtube.pl

 

 

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112„Producenci” 5-cio złotówek z Wysokiej