Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 13 maj 2016 20:05

Zembrzyce. Kosztowna inspekcja

Zembrzyce. Kosztowna inspekcja Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Krakowie

Prawie 22 tysiące złotych może kosztować kontrola, jaką na drodze krajowej nr 28 w Zembrzycach przeprowadzili inspektorzy nowotarskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego w Krakowie.

Kiedy do kontroli została zatrzymana ciężarówka przewożąca beton okazało się, że wiele rzeczy "w niej nie gra". Przede wszystkim przewoziła ona o prawie 9 ton za dużo ładunku (betoniarka mogła maksymalnie ważyć 32 tony, a podczas kontroli jej "waga" wskazała prawie 42 tony). 

Kolejnym, nie ostatnim, uchybieniem było przekroczenie dopuszczalnych nacisków osi napędowej o 8,6 tony.

Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne, które jest zagrożone karą nawet do 15 tys. zł. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 100 zł.

To nie był koniec złych wiadomości dla właściciela i kierowcy kontrolowanego pojazdu. Kierowca nie rejestrował na wykresówce wskazań tachografu, co zaowocowało mandatem w kwocie 2 tys. zł. Zostało wszczęte również postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy, które może go kosztować nawet do 5 tys. zł.

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Zembrzyce. Kosztowna inspekcja