Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 06 luty 2014 18:00

Kolejny fałszerz pieniędzy zatrzymany.

Od początku 2014r. na terenie powiatu suskiego pojawiły się fałszywe banknoty o nominale 20 złotych. Zwykle ujawniane były one w palcówkach handlowych, gdzie łatwiej było o zachowanie anonimowości przy płaceniu fałszywym banknotem, jak również większy obrót pieniędzmi stwarzał możliwość wprowadzenia do obiegu podrobionego pieniądza.

 

W środę tj. 5 lutego br funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej dokonali zatrzymania 26-letniego mieszkańca Budzowa /pow.suski/, który w styczniu 2014r. w swoim mieszkaniu, wykorzystując drukarkę kolorową wydrukował kilka banknotów o nominale 20 złotych, część z nich zniszczył z uwagi na złą jakość, a część wprowadził do obiegu w palcówkach handlowych na terenie powiatu suskiego. Ponadto mężczyzna dokonał jednostronnego wydrukowania banknotu o nominale 50 złotych. Do wykonania falsyfikatów wykorzystał papier do drukarki. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego ujawniono dodatkowo susz roślinny w niewielkiej ilości oraz wagę elektroniczną. Mężczyzna był już wcześniej karany za posiadanie narkotyków. Dziś w Prokuraturze Rejonowej w Suchej Beskidzkiej podejrzanemu zostały przedstawione zarzuty za sfałszowanie i wpuszczenie w obieg pieniędzy w nominale 20zł, przygotowanie do sfałszowania i wpuszczenia w obieg pieniędzy o nominale 50zł. Nie wykluczone są zarzuty o posiadanie narkotyków, co uzależnione będzie o opinii biegłych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Za powyższe czyny grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Kolejny fałszerz pieniędzy zatrzymany.