Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 03 marzec 2014 12:47

Dachowanie samochodu w Osielcu i nie tylko…

Napisał

Z raportów policji wynika, iż miniony weekend i poprzedzające go dni nie obyły się bez różnorakich niebezpiecznych wydarzeń. Przekrój jest szeroki: kolizje, kradzieże, nietrzeźwi kierowcy z dachującym samochodem włącznie.

 

27.02 W Bieńkówce mieliśmy kolizję: kierująca samochodem marki VW-Golf najechała na tył Forda Transita. Za wykonany manewr została ukarana mandatem 250zł.

Natomiast w Suchej Beskidzkiej, amator cudzej własności włamał się do sklepu przemysłowego, gdzie „zaopatrzył” się w biżuterię i zegarki o nieustalonej jeszcze wartości. W tym samym sklepie dobrał się także do stoiska motoryzacyjnego, skąd zabrał gotówkę w kwocie 100zł.

28.02 W Zawoi patrol drogowy zatrzymał do kontroli kierującego samochodem marki Mercedes, podczas kontroli trzeźwości kierujący osiągnął wynik 0,25 mg/l.

W Naprawie kierujący pojazdem marki Fiat Seicento zainspirowany amerykańskimi serialami sensacyjnymi, postanowił sprawdzić osiągi swojego wozu podczas ucieczki przed policją. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej ignorując zatrzymującego go policjanta. Pościg był krótki, za to wynik badania trzeźwości krewkiego kowboja opiewał na 1,51 mg/l.

Była też i kradzież. Na ul. Sumerówka w Suchej Beskidzkiej nieznany sprawca w okresie od 14-28.02 zdemontował metalowe elementy bariery energochłonnej, zamontowanej przy drodze gminnej. Suska gmina poniosła przez rabusia stratę na wartość 848zł.

01.03 Tuż po północy w Stryszawie podczas kontroli drogowej okazało się, iż mieszkaniec Mszany Dolnej kierował samochodem marki Audi A8 pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W zaistniałych okolicznościach samochód został przekazany członkowi rodziny kierującego. To jednak nie wszystko! Po trzech godzinach tego samego kierowcę zatrzymali policjanci w Zawoi, uparciuch spokojnie kontynuował podróż za kierownicą Audi.

Tego samego dnia w Juszczynie kierująca Oplem Astrą uderzyła w sarnę, która wbiegła wprost pod nadjeżdżający pojazd. Natomiast w Jachówce policja zatrzymała kierującego motorowerem, który „wydmuchał” 0,73 mg/l.

I tego dnia nie obyło się bez kradzieży. W Makowie Podhalańskim z marketu na ul. Kolejowej 18-latek ukradł wózek sklepowy wyceniony na 700zł. Wózek został odzyskany, natomiast młodzieńcowi za ten czyn grozi 5 lat więzienia.

02.03 Na łuku drogi w Osielcu kierujący VW Bora stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę ochronną, po czym samochód „koziołkował”. Jedna z 4 jadących nim osób, w trakcie zdarzenia została wyrzucona z samochodu. Do szpitala zabrano dwie osoby –życiu jednej z nich nie zagraża niebezpieczeństwo, natomiast druga osoba w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala w Krakowie. Kierowca był trzeźwy. Sprawę prowadzi Komisariat Policji w Jordanowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Suchej Beskidzkiej.

M.B.

asdasdasdasdas
ShowMeble

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Dachowanie samochodu w Osielcu i nie tylko…