Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 10 marzec 2014 15:00

Z policyjnych raportów…

Kradzieże i pijani kierowcy, to już zdaje się standard w naszym regionie, poczytajcie, z czym zmagali się policjanci w ostatnich czterech dniach.

 

06.03 Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego suskiej policji wpadli na trop 5-osobowej grupy przestępczej, która w ostatnim czasie dokonała szeregu włamań do sklepów na terenie powiatu. Po sposobie działania oraz analizie zebranych śladów, można było stwierdzić, iż „ekipa” ta w styczniu włamała się do sklepu w Zawoi (skąd skradli papierosy o wartości ponad 11 tys. zł.). W lutym i w marcu włamali się do czterech sklepów w Suchej Beskidzkiej, gdzie ich łupem padły telefony komórkowe, zegarki na rękę, wyroby skórzane, srebrna biżuteria, papierosy oraz pieniądze, a nawet damska odzież. Łączna wartość skradzionych rzeczy wyniosła około 50 tys. zł., część łupów odzyskano. Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn i 2 kobiety (w wieku 21-34 lata mieszkańców Andrychowa i Sułkowic), którzy częściowo przyznali się do zarzucanych czynów. Czterej sprawcy byli już wcześniej karani, wobec trzech z nich zastosowano areszt tymczasowy. Policja analizuje ich związek z innymi kradzieżami.

W Suchej Beskidzkiej na ul. Sumerówka z terenu jednej z posesji skradziono chodzik dla osób niepełnosprawnych wart ok. 500zł. Sprawca tej wyjątkowo podłej kradzieży na razie niestety nie jest znany.

W Baczynie natomiast nieznany sprawca pozbawił jednego z mieszkańców maszyn rolniczych. Złodziej przywłaszczył sobie stalowe brony, przewracarkę do trawy oraz tzw. "konice" od wozu, na kwotę ok. 420zł.

07.03 W nocy w Budzowie nieznany sprawca włamał się do kojca na butle z gazem, skąd skradł 12 pełnych butli wartych ok. 1800zł.

W Jordanowie na ul. Przemysłowej policja zatrzymała do kontroli kierującego Seatem Ibiza, który „wydmuchał” 0,40mg/l. Kierowca stracił prawo jazdy.

Dwie kolizje miały miejsce na ul. Mickiewicza w Suchej Beskidzkiej. Najpierw kierująca samochodem marki Renault Clio włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem marki Ford Focus, efektem była stłuczka i mandat 300zł. Następnie kierujący Hondą Civic nie zachował odpowiedniej odległości od jadącej przed nim Toyoty, „dzwon” w jego wykonaniu został „nagrodzony” mandatem 250zł.

08.03 W Makowie Podhalańskim kierująca samochodem marki Skoda Felicja wymusiła pierwszeństwo na kierującym Fiatem. Mandat w tym wypadku opiewał na 500zł.

Również 500zł mandatu „wywalczył” kierujący BMW, który na łuku drogi w Osielcu z powodu zbyt dużej prędkości zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym Mercedesem.

09.03 W Lachowicach nieznany sprawca ukradł kabel napowietrznej sieci telekomunikacyjnej o długości 110 metrów, czym naraził jedną z sieci telekomunikacyjnych na szkodę o wartości ok. 900zł.

W Zawoi nietrzeźwy 35 –letni mężczyzna kierował Seatem Cordoba, pomimo 1,07mg/l buzujących w jego organizmie. W Toporzysku zaś 0,73 mg/l nie przeszkodziło wyruszyć w podróż kierującemu Oplem.

 

 

 

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Z policyjnych raportów…