Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 25 kwiecień 2014 14:59

Łapówka dla policji

Na pomysł wręczenia policjantom łapówki w zamian „odstąpienie od czynności” wpadł dzisiaj kierowca samochodu ciężarowego. Zatrzymany w Marcówce do rutynowej kontroli uzyskał wynik ponad 0,5 promila.

 

Incydent ten miał miejsce dzisiaj ok. godz. 9-tej w Marcówce. Kierujący samochodem marki Steyr 53-letni mężczyzna, został zatrzymany przez „drogówkę” do rutynowej kontroli. W trakcie kontroli zbadano także stan trzeźwości kierowcy i okazało się, iż w jego organizmie buzuje ponad pół promila.

Pewnie to właśnie groźba utraty prawa jazdy skłoniła kierowcę do desperackiego kroku. Siedząc z tyłu w radiowozie namawiał policjantów, aby puścili go wolno, prośbę swoją motywując wsuniętymi pod siedzenie pieniędzmi. Policjanci owszem, zabrali łapówkę spod siedzenia, jedynie w celu zabezpieczenia jej, jako materiał dowodowy.

Jeszcze dzisiaj prokurator przedstawi kierowcy zarzuty. Do kierowania pod wpływem alkoholu dojdzie zarzut wręczenia korzyści majątkowej, w takim przypadku oprócz utraty prawa jazdy mężczyzna może otrzymać karę do 10 lat pozbawienia wolności.

MB

łapówka

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Łapówka dla policji