Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jacek Moćko

Ogłoszenia opłacone przez Komitetety Wyborcze w wyborach Parlamentarnych.

poniedziałek, 28 kwiecień 2014 14:15

Z policyjnych raportów

Zakrwawiony mężczyzna na bocznicy kolejowej, tytoń z przemytu oraz tradycyjnie już kolizje, kradzież i nietrzeźwi kierowcy. Jak co tydzień zaglądamy do policyjnych notatników.

 

Zakrwawionego mężczyznę w sobotę wczesnym rankiem znaleźli pracownicy PKP w jednym z wagonów stojących na bocznicy kolejowej w Suchej Beskidzkiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mieszkaniec Stryszawy został pobity przez dwóch nieznanych mu mężczyzn, z którymi wcześniej spożywał alkohol. Jak zeznał sam poszkodowany, który z obrażeniami głowy i klatki piersiowej został przewieziony do szpitala, kompani bez powodu pobili go, zabrali portfel z pieniędzmi oraz dokumentami, po czym uciekli. Policja rozpoczęła czynności zmierzające do zatrzymania sprawców.

Tego samego dnia w Zawoi zatrzymany został 21-letni mieszkaniec Kazimierzy Wielkiej. Młodzieniec ten miał przy sobie 130 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy oraz 10 kg tytoniu. Wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Nowym Targu, który dalej poprowadzi sprawę.

Ponadto 24.04 w Zawoi doszło do kradzieży. Wykorzystując nieuwagę domowników, nieznany sprawca wszedł do domu, z którego skradł pieniądze oraz biżuterię. Straty wyceniono na ok. 1500zł.

Do pierwszej z czterech kolizji doszło w Makowie, gdzie 24.04 na ul. Wolności kierująca samochodem marki Seat Cordoba uderzyła w tył samochodu marki Mercedes Benz. Przy okazji wyszło na jaw, że Seat nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Druga kolizja miała miejsce 25.04 w Jordanowie, na ul. Słowackiego. Tutaj kierujący skuterem podczas mijania, uderzył w samochód marki Ford Mondeo. Oczywiście nie ominął go mandat.

W Zawoi 26.04 doszło do kolizji autobusu i samochodu marki WV Sharon. Podczas mijania się pojazdów kierowca autobusu nie zachował należytej ostrożności. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń, kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji, kierowca autobusu został ukarany mandatem.

Tego samego dnia w Juszczynie, na prostym odcinku drogi tuż obok przystanku kolejowego kierujący Subaru uderzył w tył Opla Astry. Sprawca kolizji nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim Opla. Otrzymał mandat w wysokości 500zł.

Nietrzeźwych kierujących zatrzymano w Białce, gdzie rowerzysta wydmuchał 0.18 mg/l. W Budzowie kierujący Oplem Astra miał 0,88 promila w organizmie, zaś przez Stryszawę „śmigał” 22-latek samochodem marki Renault, nie bacząc na buzujące w jego krwi 1,5 promila oraz posiadany zakaz prowadzenia pojazdów.

MB

 

 

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Z policyjnych raportów