Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ogłoszenia opłacone przez Komitetety Wyborcze w wyborach Parlamentarnych.

poniedziałek, 05 maj 2014 14:35

Z policyjnych raportów

Groźny wypadek w Juszczynie, koziołkujący Daewoo Matiz w Jordanowie, to tylko dwa z wielu zdarzeń, jakie miały miejsce w miniony weekend. Długi majowy weekend już za nami, wyjazdów, grillowania, spotkań przy piwku nie brakowało. Nie brakowało także nieostrożnych kierowców, wandali i tych, którzy po alkoholu myślą, że mogą wszystko, poczytajcie… 

 

01.05 w Juszczynie doszło do bardzo groźnego wypadku, opisywanego już w naszym serwisie. Kierujący Oplem Corsa zagapił się i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki Peugeot 206. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznało 4-letnie dziecko, znajdujące się w peugeocie. Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie pozostało na obserwacji.

Tego samego dnia doszło także do kolizji w Zawoi, tam kierujący Seatem Leon zjechał na przeciwległy pas ruchu i „zahaczył” bokiem prawidłowo jadącą Lancię. Policjanci wystawili sprawcy mandat na 500zł. Natomiast w Zembrzycach policjanci wypisali mandat pani, która samochodem Suzuki najechała na tył samochodu marki Skoda. Ponadto w Budzowie zażyć sportu postanowił rowerzysta, któremu w pedałowaniu „pomagał” wypity wcześniej alkohol, w jego organizmie buzowało bowiem 0,88 promila.

W nocy 2/3.05 po Zawoi krążył miłośnik jednego z klubów sportowych. Uzbrojony w spray postanowił rozsławić dobre imię umiłowanego klubu na ścianach kilku sklepów, na przystankach oraz tablicach informacyjnych. Policja poszukuje kibica -wandala.

03.05 w Jordanowie kierujący samochodem marki Daewoo Matiz postanowił sprawdzić możliwości akrobacyjne swojego samochodu. Otóż jadąc w kierunku Osielca, na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą, uderzył w krawężnik, przekoziołkował i zatrzymał się na chodniku na kołach. Kierujący był trzeźwy, nie doznał żadnych obrażeń. Za to policjanci nie omieszkali „docenić” karkołomnej akrobacji stosownym mandatem.

Natomiast w Naprawie, podróżujący Oplem Astra Słowak nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, przez co uderzył w tył samochodu marki KIA.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Pierwszego w Kojszówce, kierował VW nie bacząc na 0,46 promila w organizmie, drugi w Zawoi kierował również VW a w organizmie miał 0,25 promila. Natomiast trzeci wyruszył w drogę po Zawoi ciągnikiem rolniczym kompletnie pijany, miał w organizmie 3,86 promila.

04.05 w Żarnówce zawinił kierujący Seatem Cordobą, który nieprawidłowo skręcając w lewo zderzył się z Oplem Vectra. Następnie Opel Vectra uderzył w zaparkowane samochody marki Fiat i Ford, po czym zwiał z miejsca zdarzenia. Dość szybko wyjaśnił się powód dziwnego zachowania kierującego Oplem, w końcu nie on spowodował kolizję, dlaczego zatem uciekał? Ano dlatego, że zasiadł za kierownicą po spożyciu alkoholu, badanie ujawniło 0,69 promila w jego organizmie. Tak, więc ukarany został zarówno sprawca jak i uczestnik kolizji.

W Makowie Podhalańskim dwóch mężczyzn postanowiło zaopatrzyć się w alkohol. W tym celu udali się do jednego z sklepów sieciowych znajdującego się na ul. Kolejowej, gdzie dokonali kradzieży alkoholu o łącznej wartości 570zł. Policja ustala sprawców. 

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Z policyjnych raportów