Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 21 maj 2014 15:50

Przemalował znaki drogowe w Zawoi.(aktualizacja)

W Zawoi wandal przemalował znaki drogowe, natomiast w Suchej jednej z partii politycznych skradziono banery wyborcze. Policja poszukuje sprawców. 

 

W piątek 16.05 kiedy duża część powiatu walczyła jeszcze z podtopieniami, w Zawoi nieznany sprawca postanowił zabawić się malując po znakach drogowych. Zniszczył w ten sposób 12 znaków drogowych przy drodze wojewódzkiej, powodując straty na kwotę 1840zł. Policja poszukuje wandala.

W sobotę 17.05 doszło do niecodziennej kradzieży. W Suchej Beskidzkiej z ogrodzeń posesji przy ul. Mickiewicza skradziono banery wyborcze. Policję zawiadomił przedstawiciel jednej z partii politycznych, złożył on doniesienie o kradzieży 3 banerów wykonanych na potrzeby kampanii wyborczej. Straty wyceniono na kwotę 2100zł.

Powstaje pytanie, wandal to czy życzliwa konkurencja?

 


 

Policjanci z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim w tym tygodniu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 25 lat, którzy w nocy z 13/14 maja 2014r. na terenie Zawoi pomalowali farbą w sprayu napisy na elewacjach budynków, na przystankach, na tablicach informacyjnych.
Jednym z motywów działania sprawców było to, iż na niektórych obiektach znajdowały się wcześniej napisy głoszące sympatię z jednym z klubów piłkarskich, co im się nie podobało, bo sympatyzują z rywalizującym klubem, więc postanowili je zamalować. Nie poprzestali jednak na tym i nanieśli swoje napisy, które obrażały kibiców tamtego klubu. Kwota strat przekroczyła 3 tysiące złotych i może się zwiększyć, w przypadku ustalenia wszystkich pokrzywdzonych.
Jeden ze sprawców był wcześniej karany za rozbój.
Natomiast za te czyny będzie im grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

 

 

asdasdasdasdas
ShowMeble

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Przemalował znaki drogowe w Zawoi.(aktualizacja)