Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 05 czerwiec 2014 17:02

Owocna współpraca polskiej i słowackiej Policji

Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej, dzięki współpracy ze Słowacką Policją z Dolnego Kubina oraz Śląsko-Małopolskim Oddziałem Straży Granicznej w Raciborzu odzyskała skradzione w marcu tego roku z jednego ze sklepów w Suchej Beskidzkiej telefony komórkowe.

Wtedy suscy kryminalni zatrzymali pięcioosobową grupę (3 mężczyzn i 2 kobiety), która na terenie powiatu suskiego dokonała szeregu włamań, m.in. do punktu sprzedaży telefonów komórkowych, skąd skradli łącznie 98 komórek różnych marek wartych kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że złodzieje wywieźli skradziony towar poza granice Polski.

Do działań włączyli się strażnicy graniczni z Raciborza oraz policjanci z Dolnego Kubina, którzy zabezpieczyli telefony pochodzące z tej kradzieży w jednym z komisów na terenie Słowacji.

Wczoraj odzyskane telefony otrzymali policjanci z Suchej Beskidzkiej i przekazali właścicielowi. Sprawcami byli mieszkańcy Andrychowa i Sułkowic w wieku 21-34 lata, którzy włamywali się do lokali handlowych, skąd oprócz telefonów kradli także papierosy różnych marek, biżuterię, zegarki, odzież na łączną kwotę prawie 60 tysięcy złotych.

Oprócz jednej kobiety, wszyscy byli już wcześniej karani za podobne czyny, a jeden ze sprawców działał w warunkach recydywy.

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Owocna współpraca polskiej i słowackiej Policji