Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 16 czerwiec 2014 18:29

Z policyjnych raportów

Przedstawiamy skrót wydarzeń z ostatnich dni. Zobaczcie, jak często i w jakich sprawach interweniowała policja z naszego powiatu.

 

W czwartek 12.06  w Bystrej policja zatrzymała mężczyznę Mieszkaniec tej miejscowości kierował skuterem, mając w organizmie ponad 2 promile.

W piątek doszło do kolizji przy ul. Handlowej  w Suchej Beskidzkiej. Kierująca samochodem Suzuki cofając na drogę wymusiła pierwszeństwo na kierującym motorowerem, który usiłując ominąć ją, zderzył się z samochodem marki Ford, który oczekiwał na lewoskręt. Kierującej Suzuki za stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymano prawo jazdy oraz zostanie sporządzony w niosek do Sądu.

Do kolejnej  kolizji doszło  przy ul. Piłsudskiego w Jordanowie. Kierująca samochodem marki VW nie ustąpiła  pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu i zderzyła się z samochodem marki Opel Astra Sprawczynię  ukarano mandatem 500 zł.

W sobotę również doszło do kolizji w Jordanowie. Kierujący samochodem marki Skoda na łuku drogi nie dostosował należytej prędkości w wyniku czego zjechał na przeciwny pas drogi, zderzając się z jadącym z przeciwnej strony samochodem marki Suzuki. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości  500zł.

W Skawicy również doszło do kolizji. Kierująca pojazdem marki Fiat Seicento nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki IVECO kierowanego przez obywatela Niemiec i najechała na jego tył. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem 500zł.

O tym, że okazja czyni złodzieja przekonała się turystka, która zostawiła swój aparat fotograficzny marki Sony Alfa 300 na terenie parkingu przy wejściu na szlak Babiej Góry w Zawoi. Gdy zorientowała się , że nie ma aparatu, wróciła na parking ale sprzętu już nie było. Straty wynoszą około 1000zł.

W  sobotę w godzinach nocnych w rynku  Jordanowie, nieznany sprawca oderwał dwa metalowe wrzutniki na monety, znajdujące się na drzwiach szalet miejskich. Dokonał ich kradzieży wraz z zawartością pieniędzy, a przez to uszkodził dwoje drzwi wejściowych, czym spowodował straty w wysokości około 3000zł na szkodę UM Jordanów.

W niedzielę policjanci z powiatu suskiego podczas rutynowej kontroli zatrzymali kilu nietrzeźwych kierowców .

W Stryszawie na drodze publicznej patrol RD KPP Sucha Beskidzka zatrzymał do kontroli motorower, którego kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał  2,5 promila alkoholu w organizmie. Równocześnie okazało  się, iż jechał pomimo zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów, który obowiązuje jeszcze do końca tego roku.

Kolejnego nietrzeźwego zatrzymano w Zachełmnej. Patrol prewencji KPP Sucha Beskidzka zatrzymał mieszkańca tej miejscowości, który po drodze publicznej kierował Fiatem Panda. Zatrzymany  miał 3,08 promila w organizmie. Mężczyzna miał również  sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci udali udali się do Zachełmnej po zawiadomieniu mieszkańca Spytkowic, który wraz z trzema kolegami jechał samochodem tą miejscowością i zauważył, że jadący przed nimi pojazd marki Fiat Panda porusza się środkiem drogi i wykonuje nieprzewidywalne manewry. Powiadomił policję i dalej jechał za pojazdem. Po chwili kierujący Pandą zatrzymał pojazd na nieogrodzonej posesji i zaczął pieszo oddalać się z miejsca. Mężczyźni starali się go zatrzymać i dotarli za nim pieszo do jednej z posesji. Kiedy policjanci przyjechali, to wskazali im budynek, do którego mężczyzna wszedł. Mężczyzna został zatrzymany, jak się okazało był kompletnie pijany, oraz posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

Również nietrzeźwego zatrzymano  na os. Na Stawach w  Suchej Beskidzkiej. Policjanci patrolujący teren miasta około godziny 23.00 w niedzielę zauważyli pojazd BMW, który brawurowo jeździł po terenie osiedla, po czym zatrzymał się przed jednym z lokali gastronomicznych. Najpierw wysiadł pasażer i udał się do lokalu, a kiedy policjanci zaparkowali za tym pojazdem to kierowca wysiadł i pomimo wzywania go przez policjantów do zatrzymania, pobiegł do lokalu. Policjanci udali się za nim i wyprowadzili go na zewnątrz. 28-latek nie przyznawał się do kierowania BMW, po przebadaniu stwierdzono, iż ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. A oprócz tego posiadał przy sobie telefon komórkowy, który figurował jako skradziony na terenie Zakopanego. Mężczyzna został zatrzymany, dziś zostaną przedstawione mu zarzuty.

W miejscowości Lachowice patrol RD KPP Sucha Beskidzka zatrzymał 20-latka, który kierował Fiatem, mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

 

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Z policyjnych raportów