Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 25 czerwiec 2014 19:35

Z policyjnych raportów

W raportach policyjnych z ostatnich dni zdecydowany prym wiodą nietrzeźwi kierowcy. Nie ma tygodnia, aby w raportach policji obyło się bez wzmianki o zatrzymanym nietrzeźwym kierowcy. Czy kary za jazdę na „podwójnym gazie” ciągle są zbyt niskie, aby powstrzymać ułańską fantazję naszych rodaków?

 

19.06 w Makowie Podhalańskim zatrzymano mieszkańca Białki, który w stanie wyraźnie „wskazującym na spożycie” kierował samochodem marki Skoda. W jeździe nie przeszkodził mu również orzeczony przez Sąd zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna nie poddał się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w związku, z czym został przewieziony na pobranie krwi.

20.06 na Makowskiej Górze kierujący samochodem marki Honda na widok radiowozu zjechał do lasu. Daleko nie uciekł, został zatrzymany i przebadany na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie to ujawniło powód niechęci do policjantów, w organizmie mężczyzny buzowało bowiem 0,97 mg/l. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. 

Kolejnego nietrzeźwego zatrzymano tego samego dnia w Makowie na ul. Sportowej. W czasie rutynowej kontroli drogowej, zbadano na obecność alkoholu kierującego Renault Laguna, wynik wyniósł 0,31mg/l. Natomiast w Osielcu zatrzymany do rutynowej kontroli kierujący VW Golf „wydmuchał” 0.55 mg/l.

W Suchej Beskidzkiej na ul. Mickiewicza odnotowano kolizję. Kierujący samochodem Suzuki Vitara nie zachował ostrożności w czasie manewru cofania i uderzył w samochód Chevrolet Aveo. Sprawca kolizji zapłaci 220zł mandatu.

21.06 w Zembrzycach zatrzymany został nietrzeźwy kierowca quada. Tuż po północy patrol policji został wezwany do awanturującego się na stacji paliw 28-letniego mężczyzny, który obrażał pracowników stacji paliw i był wobec nich agresywny.  Badanie wykazało, iż powodem takiego zachowania były ponad 2 promile alkoholu buzujące w organizmie mężczyzny. Ponadto ustalono, iż na stację paliw przyjechał on quadem marki Honda bez tablic rejestracyjnych.

22.06 w Juszczynie doszło do niebezpiecznego wypadku, o którym informowaliśmy już w naszym serwisie: kierujący motocyklem marki Suzuki  podczas omijania rzędu samochodów uderzył w bok wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej samochodu marki Seat Toledo. W wyniku zderzenia kierujący motocyklem doznał obrażeń ciała. Został przetransportowany śmigłowcem do Szpitala w Krakowie.

23.06 w Budzowie kierująca Seatem Cordoba w czasie jazdy zasnęła za kierownicą i uderzyła w słup energetyczny. Kierująca nie doznała obrażeń, policja ukarała ją mandatem w kwocie 220zł.

Natomiast w Suchej Beskidzkiej wyjątkowego pecha miał kierujący motorowerem. Na ul. Szczepkowskiego kierująca VW Passatem podczas cofania uderzyła w prawidłowo jadący motorower marki Romet. Okazało się, iż motorowerzysta znajduje się pod wpływem alkoholu, wynik badania pokazał 0,17 mg/l. Sprawczynię kolizji ukarano mandatem 250zł.

 

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Z policyjnych raportów