Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 04 luty 2018 16:32

Turyści zgubili szlak - akcja ratunkowa na Babiej Górze / AKTUALIZACJA

Ratownicy Sekcji Babiogórskiej Grupy Beskidzkiej GOPR ruszyli na pomoc dwójce turystów, która utknęła podczas schodzenia ze szczytu Babiej Góry. 

Bardzo trudne warunki atmosferyczne panujące na Babiej Górze uniemożliwiają bezpieczne zejście dwójce turystów, po których udają się ratownicy GOPR. Turyści poprosili o pomoc podczas schodzenia ze szczytu, gdyż nie są w stanie zlokalizować tyczek kierunkowych.

 

AKTUALIZACJA

Do pomocy w działaniach została zadysponowana również Grupa Podhalańska GOPR. Ratownicy górscy zostali przetransportowani skuterami śnieżnymi na Sokolicę, a następnie trawersem pokonywali południowe stoki Babiej Góry, w kierunku zaginionych turystów.

Około godziny 20:30 ratownicy dotarli do dwójki turystów, którzy są aktualnie sprowadzani w bezpieczne miejsce. Jak udało nam się dowiedzieć, jedna ze sprowadzanych osób ma uraz kolana. Po sprowadzeniu turyści zostaną przekazani zespołowi ratownictwa medycznego.

 

HomeAlarmowy 112Turyści zgubili szlak - akcja ratunkowa na Babiej Górze / AKTUALIZACJA