Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 14 luty 2018 09:10

Mandat zapłacisz kartą. Suska Policja ma już terminale płatnicze

Od kilkunastu miesięcy w mediach masowego przekazu dużo słyszy się o wielkiej akcji modernizacji Policji, niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że będzie ona miała także ogromny wpływ na jakość kontaktów z miejscowymi funkcjonariuszami. 

Jak relacjonuje kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej od pierwszego lutego Małopolska Policja otrzymała 161 terminali płatniczych, które zostały rozdysponowane do wszystkich komend miejskich i powiatowych na terenie województwa małopolskiego, w wyniku czego do naszej suskiej komendy trafiły cztery takie urządzenia.

Zamysł jest prosty, jeśli już popełnimy wykroczenie za które zostaniemy ukarani mandatem karnym, będziemy mogli w miarę możliwości technicznych, grzywnę zapłacić na miejscu przy użyciu karty płatniczej.

Policja chce w ten sposób zrobić ukłon w stronę sprawców wykroczeń, dla zaoszczędzenia ich czasu i wygody. Forma płatności poprzez terminale płatnicze jest skierowana głównie do obcokrajowców oraz obywateli nieposiadających stałego meldunku. Jednakowoż na tych samych zasadach z powyższej możliwości będą mogli korzystać także inni sprawcy wykroczeń, zważywszy na fakt, że jest to duże udogodnienie, a niejednokrotnie informowano nas, iż osoby ukarane mandatem karnym gubiły blankiety do przelewów, przez co były narażone na dalsze nieprzyjemności i konsekwencje.

W założeniu, w obecnym momencie wszystkie patrole ruchu drogowego będą wyposażone w w/w urządzenia. Mandat będzie można uiścić dzięki temu, nie tylko przy użyciu tradycyjnej formy mandatu kredytowego i gotówkowego, ale także przy pomocy karty płatniczej, zbliżeniowo oraz przy użyciu kodu PIN. Z powyższej funkcji od pierwszego lipca skorzystało już kilkanaście osób. Lokalni Policjanci zwracają jednak uwagę, iż ze względu na topografie terenu nie zawsze będzie możliwe skorzystanie z terminali. Należy pamiętać, że powiat suski to teren górski, w związku z czym w niektórych jego miejscach występują pewne problemy z zasięgiem, które uniemożliwiają skorzystanie z powyższej funkcji, a wtedy pozostaje nam tylko opcja tradycyjnej formy mandatu.

 

HomeAlarmowy 112Mandat zapłacisz kartą. Suska Policja ma już terminale płatnicze