Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 14 luty 2018 09:32

Dzielnicowi uratowali niedoszłą samobójczynię

13 lutego br. przed godziną 12-tą, dzielnicowi z Suchej Beskidzkiej udali się do jednego z domów, gdzie miała przebywać osoba, która miała mieć myśli samobójcze.

Informację o zamierzonym samobójstwie policjanci otrzymali od kobiety, z którą desperatka korespondowała na serwisie społecznościowym.

Kiedy dzielnicowi weszli do mieszkania, zastali matkę 31-latki, która przekazała, że córka wyszła z domu około pół godziny wcześniej i udała się w nieznanym kierunku. Z domu zginęły leki psychotropowe. 
Natychmiast zostały wszczęte poszukiwania, sprawdzano miejsca i osoby, które zwykle kobieta odwiedzała, a dzielnicowi udali się pieszo wałem nadbrzeżnym przy rzece Stryszawce. W wyniku tej penetracji, w trudnym terenie, dzielnicowi zauważyli leżącą w zaroślach, na śniegu, zaginioną kobietę. Nie było z nią żadnego kontaktu, była półprzytomna. Natychmiast powiadomiono pogotowie ratunkowe.
Z uwagi na trudny teren, brak możliwości dojazdu karetki i w obawie o zdrowie i życie dziewczyny, policjanci podjęli szybką decyzję o przeniesieniu jej przez rzekę. Wybierając najpłytsze miejsce, w którym było około 70 cm głębokości, a częściowo pokryte lodem, dzielnicowi przenieśli całkowicie bezwładną kobietę na drugi brzeg, gdzie czekał już drugi patrol, który wspomógł kolegów w transporcie jej w pobliże drogi. Policjanci  cały czas razem monitorowali funkcje życiowe kobiety.

Funkcjonariusze przekazali 31-latkę przybyłym na miejsce ratownikom medycznym, którzy zabrali ją do szpitala. Obecnie kobieta wraca do zdrowia. Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów suszanka żyje.

 

HomeAlarmowy 112Dzielnicowi uratowali niedoszłą samobójczynię