Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
środa, 02 lipiec 2014 10:32

Maków Podhalański. Z pokrzywdzonego stał się sprawcą

Napisał

Krewki Juszczynianin sprawił sporo kłopotów policjantom, którzy pospieszyli mu z pomocą myśląc, iż został poszkodowany przez przejeżdżający samochód.

 

W weekend podczas obchodów Dni Ziemi Makowskiej na ul. Sportowej w Makowie Podhalańskim funkcjonariusz pobliskiego komisariatu zauważył, że przechodzący przez drogę mężczyzna krzyknął i podniósł nogę w chwili, gdy obok niego przejeżdżał samochód. Policjant myśląc, że pojazd przejechał po stopie mężczyzny podszedł aby mu pomóc. Kiedy jednak sierżant zapytał, czy coś mu się stało ten odpowiedział słowami wulgarnymi obrażając policjanta, oblał mundur napojem w puszce, który trzymał w ręce i jakby nigdy nic zaczął oddalać się w stronę stadionu. W związku z takim zachowaniem policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny, który cały czas zachowywał się agresywnie, znieważał policjantów, nie chciał podać swoich danych, a zanim trafił do aresztu zdążył skopać karoserię radiowozu. W radiowozie kopał po siedzeniach, szybach i drzwiach, a próbującego uspokoić go policjanta kopnął w okolice klatki piersiowej. Okazało się też, że to nie on ucierpiał wcześniej przechodząc przez ulicę, tylko drzwi samochodu bmw, w które to złośliwie kopnął, uszkadzając je.

Właściciel bmw wycenił szkodę na ponad 3 tysiące złotych i złożył wniosek o ściganie. Juszczynianin usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji, a także znieważenia policjantów podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych. Prokurator zastosował też wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za powyższe grozi mu kara pozbawiania wolności do lat 5. Będzie również sporządzony wniosek do sądu za nie podanie danych osobowych.

asdasdasdasdas