Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 29 lipiec 2014 21:57

Jordanów: TIR zgubił ładunek

Napisane przez

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj na jordanowskich „serpentynach”, to cud, że nikt nie zginął.

 

Do kolizji doszło ok godz. 10:30 na ul. 3 maja w Jordanowie. Mieszkaniec Sosnowca jadąc samochodem ciężarowym marki MAN  z naczepą nie dostosował techniki jazdy w czasie pokonywania łuku, w wyniku  czego, przewożony przez niego ładunek przemieścił się i uderzył w jadący z przeciwka samochód ciężarowy z przyczepą przewożący drewno. Man wiózł 16 ton pustych szklanych butelek zapakowanych na 30-tu paletach. Cały ładunek wysypał się na jezdnię, blokując ją uniemożliwił ruch pojazdów w obu kierunkach.

Usuwanie skutków kolizji trwało prawie 6 godzin.  Rozbite butelki musiały być usuwane za pomocą ciężkiego sprzętu przy udziale funkcjonariuszy straży pożarnej. Policjanci kierowali samochody osobowe na objazd przez ul. Batalionów Chłopskich, natomiast samochody ciężarowe musiały czekać na odblokowanie drogi krajowej.

Jak podaje rzecznik suskiej policji Anna Gąsiorek-Rezler: „Strach pomyśleć, do jakiej tragedii mogłoby dojść, gdyby zamiast tej ciężarówki z drzewem  jechały samochody osobowe. Sprawcy tego zdarzenia zatrzymano uprawnienia do kierowania i będzie skierowany wniosek do Sądu o spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

 

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Jordanów: TIR zgubił ładunek