Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 01 sierpień 2014 09:47

INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI METEOROLOGICZNEJ W MAŁOPOLSCE

Napisał

W dniu 31.07./01.08.2014 r. na obszarze województwa w godzinach wieczornych i nocnych wystąpiły burze z silnymi ulewami (miejscami, okresowo do około 70 mm/m²), szczególnie w powiatach: nowosądeckim, krakowskim, miechowskim, wadowickim, oświęcimskim, suskim i mieście Krakowie.

Opady spowodowały wezbranie niektórych rzek i strumyków, doprowadzając do licznych podtopień. Obecnie trwa szacowanie strat. Prognozy pogody wskazują na możliwość wystąpienia miejscowych intensywnych opadów w ciągu najbliższej doby.

Utrudnienia komunikacyjne

Utrudnienia w ruchu występują na DK nr 28/52 w m. Wadowice, DW nr 946 na Stryszawę pow. suski, gmina Stryszawa.

Policja zorganizowała objazdy.

Wprowadzone alarmy i pogotowia przeciwpowodziowe.

W dniu 31.07.2014 r. od godz. 21.00 Burmistrz Gminy Słomniki wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe. W dniu 31.07.2014 r. od godz. 23.50 Burmistrz Gminy Sucha Beskidzka wprowadził alarm przeciwpowodziowy.

Przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych na rzekach: (woda sukcesywnie opada, dlatego też podane odczyty w ciągu najbliższych godzin będą ulegać zmianie).

Stan alarmowy został przekroczony: na rzece Stryszawce w Suchej Beskidzkiej max. o 90 cm, na rzece Wieprzówce w Rudzie max. o 45 cm.

Stan ostrzegawczy został przekroczony: na rzece Rudawie w Balicach o max. 8 cm, na rzece Wiśle w Jawiszowicach o max. 114 cm, na rzece Sole w Oświęcimiu o max. 37 cm, na rzece Skawie w Zatorze o max. 128 cm.

Aktualna sytuacja pogodowa W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano na południu województwa miejscami rozpogodzenia. Od godzin południowych okresami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, na wschodzie i południu województwa do 50 mm. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C na zachodzie województwa i od 26°C do 28°C na wschodzie województwa. Na Podhalu około 22°C, wysoko w Tatrach około 14°C, w Beskidach od 17°C do 21°C. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zmieniających się.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, początkowo miejscami duże. W pierwszej połowie nocy miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów czasie burz do 15 mm. Miejscami silne zamglenia i mgły ograniczające widoczność do 100 m. Temperatura minimalna od 17°C do 19°C, na Podhalu około 14°C, wysoko w Tatrach około 11°C, w Beskidach od 14°C do 16°C. Wiatr słaby, wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W czasie burz wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zmieniających się.

Jan Brodowski

Rzecznik Prasowy Wojewody Małopolskiego 

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI METEOROLOGICZNEJ W MAŁOPOLSCE