Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 06 lipiec 2018 12:40

Po pijaku z pasażerami „na pokładzie”

0,32 promila alkoholu, tyle wydmuchał kierowca autobusu, który woził pasażerów na linii regularnej na trasie Sucha Beskidzka – Kraków.

Małopolscy inspektorzy na Dworcu Autobusowym w Krakowie zatrzymali do kontroli autobus, który rozpoczął kurs w Suchej Beskidzkiej i jechał do Krakowa.

- Podczas czynności kontrolnych inspektorzy wyczuli woń alkoholu i poddali badaniu alkomatem kierującego pojazdem. Podejrzenia okazały się trafne, gdyż kierowca prowadził pojazd na „podwójnym gazie”. Na miejsce kontroli wezwano funkcjonariuszy policji, którzy będą prowadzili dalsze czynności w tej sprawie – relacjonują inspektorzy.

Na tym nie koniec. Ponadto kierowca nie uzupełniał na wykresówkach tachografu wszystkich wymaganych danych, czym prawdopodobnie chciał ominąć przepisy o normach czasu jazdy i odpoczynku.

Dodatkowo, zatrzymano dowód rejestracyjny kontrolowanego autobusu autobusu za wycieki płynów eksploatacyjnych i niesprawny hamulec awaryjny.

Źródło: WITD Kraków

 

HomeAlarmowy 112Po pijaku z pasażerami „na pokładzie”