Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 09 sierpień 2018 06:53

Przez zakopiankę z niezabezpieczonym drewnem

Małopolscy inspektorzy podczas powrotu ze służby zatrzymali pojazd, jadący po Zakopiance, który przewoził drewno niewłaściwie zabezpieczone.

W związku z tym, że kierowca nie okazał dokumentu przewozowego, co wzbudziło dodatkowe podejrzenia, że mogło dojść do przeładowania, pojazd został pilotowany do najbliższego punktu kontroli, gdzie dokonano odpowiednich pomiarów.

Czynności kontrolne ujawniły nieprawidłowości tj.: masa zespołu pojazdów była przekroczona o 5,4 t, a nacisk na podwójną oś był przekroczony o 4,4 t.

W związku z powyższym na przedsiębiorcę zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą 15 000 zł. Kierowcę ukarano mandatami karnymi w wysokości 1000 zł, a pojazd usunięto na parking strzeżony. Należy zaznaczyć, że jest to już drugie ważenie tego przedsiębiorcy i kierowcy w tym roku, gdzie stwierdzono przekroczenia dopuszczalnych wartości.

 

Źródło: WITD Kraków

 

HomeAlarmowy 112Przez zakopiankę z niezabezpieczonym drewnem