Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 12 sierpień 2014 10:32

Z policyjnych raportów

Napisane przez

Zablokowana droga nr 7, poturbowany młody rowerzysta, kolizje z udziałem dzikich zwierząt, nietrzeźwi kierowcy i amatorzy cudzej własności -w takich sprawach interweniowali policjanci w miniony weekend.

 

Drogę nr 7 zablokował samochód ciężarowy, który 07.08 w Naprawie wylądował w rowie. Kierujący samochodem ciężarowym marki Renault nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych i drogowych, przez co ciągnikiem siodłowym wjechał do rowu, natomiast naczepą zablokował ruch na drodze. Został ukarany mandatem.

Tego samego dnia w Jordanowie kolizję spowodował nietrzeźwy mieszkaniec Bystrej. Będąc pod wpływem alkoholu 2.30 promila w organizmie, nie zachował należytej ostrożności w czasie jazdy, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym Volkswagenem, którym kierował mieszkaniec Wysokiej. Nikt nie ucierpiał. Sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

A w Suchej Beskidzkiej w jednym z supermarketów zatrzymany został amator darmowego alkoholu. Mężczyzna ukradł butelkę alkoholu o wartości 28zł. Kradzież mało opłaciła się suszaninowi, został bowiem ukarany mandatem 100zł.

Do bardzo niebezpiecznej kolizji doszło 08.08 w Stryszawie. Kierujący Chevroletem mieszkaniec Woli w wyniku nieprawidłowo podjętego manewru skrętu w lewo doprowadził do zderzenia bocznego z Fiatem Panda. Kierujący Fiatem Panda nie był jednak bez winy, podjął on, bowiem manewr wyprzedzania w niedozwolonym miejscu. Kierujący Chevroletem, jako sprawca kolizji został ukarany mandatem 300zł, natomiast kierujący Fiatem Panda za wykroczenie otrzymał mandat 200zł.

Tego samego dnia miały miejsce dwie kolizje spowodowane wtargnięciem saren na jezdnię. W Palczy sarna została potrącona przez kierującego Fiatem, któremu wbiegła wprost pod koła, natomiast w Budzowie, kierujący Skodą zdołał, co prawda uniknąć potrącenia sarny, wpadł jednak w poślizg, uderzył w dwa znaki drogowe, po czym wylądował w rowie.

W Zawoi natomiast policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca tej miejscowości, który kierował Fordem Fiesta mając w organizmie 3.2 promila alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy „wpadł” 09.08 w Jachówce. 25-letni mieszkaniec Bieńkówki kierował Volkswagenem Golfem mając 0.7 promila alkoholu w organizmie.

Do wypadku z udziałem młodego rowerzysty doszło w niedzielę 10.08 w Bieńkówce. 13-letni mieszkaniec tej miejscowości z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Opel Astra. W związku z poniesionymi obrażeniami rowerzysta został przewieziony na obserwację do szpitala.

Tego samego dnia w Targoszowie podczas festynu mieszkance Makowa Podhalańskiego skradziono torebkę z dokumentami, pieniędzmi i aparatem fotograficznym. Policjanci szybko ustalili winnego kradzieży, okazał się nim być mieszkaniec Targoszowa, który, aby zatrzeć ślady kradzieży usiłował spalić torebkę wraz z dokumentami i aparatem fotograficznym w domowym piecu. Dla siebie chciał zostawić jedynie gotówkę w kwocie 280zł. Straty, jakie poniosła makowianka opiewają na kwotę 610zł. Mężczyzna został przesłuchany, przyznał się do kradzieży, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Z policyjnych raportów