Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 13 sierpień 2014 21:46

Odpowiedzą za kradzież sprzed pięciu lat

Napisane przez

Suska policja kryminalna zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy przed pięciu laty ukradli 300 metrów bieżących kabla telefonicznego.

 

Do kradzieży kabla doszło pięć lat temu w okresie wakacyjnym w Lachowicach. Dwóch mężczyzn, z których jeden miał wówczas 23 a drugi 15 lat postanowili nieuczciwie zarobić kilka złotych pozyskując miedź z kabla telefonicznego. Procedura była prosta, mężczyźni siekierą ścięli 3 drewniane słupy, na których zawieszony był kabel, pozyskany w ten sposób kabel przewieźli samochodem należącym do jednego z nich do lasu, niedaleko swojego miejsca zamieszkania i tam przepalili. Uzyskaną miedź następnie sprzedali w punkcie skupu złomu. „Zarobili” w ten sposób 200zł, którymi się podzielili.

Uzyskana ze sprzedaży miedzi kwota okazała się niewspółmierna do szkody, jaką wyrządzili. Firma telekomunikacyjna na wskutek kradzieży poniosła, bowiem stratę w wysokości prawie czterech tysięcy złotych.

Podczas, kiedy sprawcy kradzieży zdążyli poczuć się bezkarni, policja nie odłożyła sprawy „do lamusa”, cały czas pracując nad jej wyjaśnieniem. Jak wielkie było zdziwienie obu rabusiów, kiedy na początku sierpnia do ich domów zapukali policjanci z Wydziału Kryminalnego suskiej policji. Po jednego z mężczyzn funkcjonariusze pojechali do Rybnika, gdzie mieszka na stałe.

Starszemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut kradzieży kabla, za co grozi mu do 5 lat więzienia, natomiast sprawę drugiego rozpatrzy sąd dla nieletnich, gdyż w chwili popełnienia czynu był nieletni –mówi rzecznik prasowy suskiej policji Anna Gąsiorek-Rezler.

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Odpowiedzą za kradzież sprzed pięciu lat