Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 16 wrzesień 2018 13:00

4 Podbabiogórskie Zawody Ratowniczo - Gaśnicze w Gminie Stryszawa

Do IV Podbabiogórskich Zawodów Ratowniczo-Gaśniczych przystąpiło trzydzieści drużyn z powiatów suskiego, wadowickiego, żywieckiego, bielskiego, krakowskiego i tarnowskiego. Organizatorem, jak co roku była OSP z Lachowic, a konkurencje odbywały się na terenie gminy Stryszawa oraz w Suchej Beskidzkiej.  W piątek przy PSP odbyło się oficjalne otwarcie oraz powitanie uczestników zawodów, następnie kolumna samochodów strażackich przejechała do Lachowic, gdzie otrzymali instrukcje dotyczące czterech zadań nocnych.

Przez około pięć godzin zawodnicy w mroku nocy zmagali się z czterema zadaniami na czas. Strażacy gasili płonący dom, udzielali pomocy poszkodowanym w wypadku samochodowym, musieli odblokować wyjazd z remizy oraz poradzić sobie z zadaniem, w którym poszkodowany został porażony prądem, a drugi spadł z wysokości.

W drugim dniu zmagań było o tyle łatwiej, że trwały one w godzinach porannych i południowych. Na terenie stacji kolejowej w Suchej Beskidzkiej drużyny musiały uwolnić poszkodowanych z wagonu, po upozorowanym wypadku kolejowym. W czasie kolejnego zadania podczas pożaru lasu, zawodnicy musieli nie tylko ugasić ogień, ale również opatrzyć rannego strażaka. Dalszy etap zawodów to wypadek, w którym samochód osobowy najechał na tył przyczepy ciągnika, sprawca wypadku doznał ciężkich obrażeń i należało udzielić mu pomocy. Strażacy przyszli na ratunek operatorowi koparki, który w czasie wykonywania głębokich wykopów został ukąszony i zasłabł.  Podczas zawodów ekipy musiały zmierzyć się również z testem wiadomości oraz pokonać tor przeszkód.

Organizatorzy IV Podbagiogórskich zawodów Ratowniczo-Gaśniczych, zadbali o każdy szczegół poszczególnych konkurencji oraz czuwali nad sprawnym i przepisowym przebiegiem zawodów. Pełna Galeria Zdjęć

Klasyfikacja:

1. OSP Bestwina

2. OSP Kobiernice

3. OSP Wieprz

4. OSP Czechowice

5. OSP Kuków

6. OSP Zabrzeg

7. OSP Czaniec

8. OSP Kryspinów

9. OSP Świętoszówka

10. OSP Białka

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 1124 Podbabiogórskie Zawody Ratowniczo - Gaśnicze w Gminie Stryszawa