Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 18 sierpień 2014 13:24

Z policyjnych raportów

Upadek kierowcy i pasażera  quada z wysokiego na ok. 4 metry mostu. Długi weekend za nami, na drogach więcej zdarzeń niż zazwyczaj, mamy dla was skrót informacji z powiatu.

 

14.08 -początek długiego weekendu i trzy kolizje. W Stryszawie czołowo zderzyły się samochody Skoda Octavia i Volkswagen Golf. Do zderzenia doszło, ponieważ obaj kierujący na łuku drogi nie zachowali należytej ostrożności. Solidarnie otrzymali mandaty po 200zł.

W Naprawie kierujący samochodem marki Volvo mieszkaniec Zakopanego nie zauważył, że jest wyprzedzany przez Audi Q7 i rozpoczął manewr omijania stojącego na boku drogi innego pojazdu. Volvo otarło się bokiem o Audi. Sprawca kolizji -kierowca Volvo został ukarany mandatem.

Natomiast w Suchej Beskidzkiej kierujący samochodem marki Opel Astra na przejściu dla pieszych potracił 81-letniego mieszkańca Jachówki. Mężczyzna doznał stłuczenia stawu skokowego prawej nogi.

Tego samego dnia w jednym z Makowskich sklepów miała miejsce kradzież. Amatorka cudzej własności, mieszkanka Krzeszowa dokonała kradzieży alkoholu i kawy o łącznej wartości 52zł. Została ukarana mandatem 200 zł.

15.08 doszło do dwóch niebezpiecznych wypadków. W Wieprzcu ok. godz. 1-szej w nocy dwóch młodych mężczyzn niezarejestrowanym quadem marki Suzuki uderzyło w barierę mostu, po czym dwaj siedzący na nim mężczyźni siłą pędu zostali wyrzuceni do przodu i wpadli do rzeki z wysokości około 4 metrów. Mężczyźni nie doznali poważnych obrażeń, trafili do szpitala na obserwację. Okazało się, że obaj byli nietrzeźwi, a kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem.

Drugi niebezpieczny wypadek miał miejsce w Osielcu. Kierującemu samochodem marki VW Golf  mieszkańcowi Bielska Białej jadącemu od strony Suchej Beskidzkiej w stronę Jordanowa na prostym odcinku drogi na środek jezdni wyszedł pieszy, który przechodził przez drogę od lewej strony. Pomimo, iż kierujący zaczął hamować nie zdołał uniknąć uderzenia pieszego. Potrącony został zabrany do szpitala. Na wskutek uderzenia nie doznał żadnych poważnych obrażeń jedynie otarcia, w jego organizmie buzowało 2,6 promila alkoholu. Kierujący samochodem był trzeźwy.

16.08 - i znowu bardzo groźny wypadek. W Suchej Beskidzkiej na ul. Wadowickiej kierujący samochodem marki Citroen mieszkaniec Stryszawy z nieustalonych przyczyn na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym Fordem Mondeo. W zdarzeniu obrażenia odniósł pasażer Forda, doznał złamania ręki.

Tego samego dnia miały miejsce cztery kolizje. W Kukowie mieszkańcowi Żywca, kierującemu samochodem marki Renault Scenic pod koła wbiegła sarna. Na wskutek kolizji doszło do uszkodzenia samochodu. Sarna nie przeżyła uderzenia.

W Suchej Beskidzkiej wyjeżdżając z ul. Zamkowej na drogę K-28 mieszkaniec Budzowa kierujący Audi nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu Volkswagenem Passat. W efekcie doprowadził do zderzenia samochodów, został ukarany mandatem 500 zł.

Również w Suchej, kierujący Volkswagenem Golf włączając się do ruchu z ul. Przemysłowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Audi A6 i doprowadził do zderzenia. I w tym wypadku sprawca został ukarany mandatem 500zł.

 

  

W Stryszawie natomiast, mieszkaniec Zawoi kierując samochodem Nissan Micra nie dostosował prędkości i techniki jazdy do śliskiej nawierzchni, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem Renault Clio. Sprawcę ukarano 300zł mandatem.

17.08 znowu kolizja z udziałem sarny. W Zembrzycach kierujący samochodem marki Mercedes Vito potrącił sarnę, która nagle wbiegła przed jadący pojazd.

W Naprawie mieszkaniec Niedzieliskiej kierując samochodem Peugeot 307 nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył samochodu Skoda Octavia.

A w Juszczynie Kierujący samochodem Ford Mondeo mieszkaniec Mysłowic, nie dostosował prędkości do warunków wzmożonego ruchu i najechał na tył samochodu Volkswagen Passat. Sprawca kolizji został ukarany mandatem 250 złotych.

 

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Z policyjnych raportów