Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 09 październik 2018 13:24

Dzielnicowi uratowali niedoszłego samobójcę

W dniu 6  października 2018 roku około godziny 13:30 mieszkanka Makowa Podhalańskiego powiadomiła policjantów o zaginięciu 33-letniego syna, który w dniu zgłoszenia oddalił się  ze szpitala psychiatrycznego, gdzie przebywał od kilku lat.

Do poszukiwań mężczyzny zostali włączeni policjanci w służbie z całego powiatu suskiego. W ramach podjętych czynności za zaginionym ustalono, że może on przebywać w rejonie torowiska kolejowego w Makowie Podhalańskim. Dzielnicowi z KPP w Suchej Beskidzkiej, w wyniku penetracji rejonu kolejowego, faktycznie zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi zaginionego, który siedział na torach kolejowych. W trakcie dobiegania do mężczyzny dzielnicowi usłyszeli dźwięki wydawane przez nadjeżdżający pociąg, w związku z czym przy użyciu chwytów obezwładniających i transportowych odciągnęli go do pobliskich zarośli, unikając w ten sposób, w ostatniej chwili, potrącenia przez pociąg. Na miejsce wezwano załogę kartki pogotowia oraz udzielono pomocy przy przewiezieniu odnalezionego mężczyzny do szpitala, z którego się oddalił. 

 

Dzięki postawie dzielnicowych, którzy zachowali się profesjonalnie, ale też narażali własne życie i zdrowie, mężczyzna został uratowany.  

 

 
 

 

HomeAlarmowy 112Dzielnicowi uratowali niedoszłego samobójcę