Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 30 październik 2018 21:32

Kuba Jurzak i Szymon Stasik lecą do USA!

Udało się! Absolwenci suskiego liceum polecą do USA  w nagrodę za przygotowanie prototypu drona ratunkowego!

Jakub Jurzak i Szymon Stasik są autorami innowacyjnego pomysłu na drona ratunkowego. Zaprojektowane urządzenie ma pomagać ratownikom w przeszukiwaniu niebezpiecznych miejsc, nie narażając ich życia na niebezpieczeństwo. Zdolna młodzież to absolwenci LO nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie  w Suchej Beskidzkiej, a obecnie studenci I roku Akademii  Górniczo - Hutniczej w Krakowie.Opiekunem naukowym chłopaków jest Lucjan Palcar.

 

-W imieniu moim i Szymona  Stasika chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim za niesamowite wsparcie. Dzięki Waszej pomocy możemy kontynuować nasze marzenia i będziemy reprezentować Polskę na INTEL ISEF, największym konkursie naukowym na świecie, który odbędzie  się w maju 2019r.  w Phoenix w USA. Chcemy wprowadzić nasz projekt w życie i pomagać ludziom. Mieliśmy przed sobą naprawdę trudne zadanie, gdyż realizacja naszego projektu wymagała od nas sporych nakładów finansowych, by móc stworzyć prototyp. Dzięki pomocy wspaniałych ludzi byliśmy w stanie to osiągnąć. Chcieliśmy szczególnie podziękować naszemu opiekunowi Panu Lucjanowi Palcarowi (Lucjan Palcar), Nauczycielom ,Dyrekcji i Radzie Rodziców LO nr1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej za wsparcie finansowe na samym początku naszych zmagań. Dało nam to możliwość podjęcia działań, by móc zakwalifikować się do etapu rejonowego konkursu E(x)plory. Serdecznie dziękujemy: Burmistrzowi Miasta Sucha Beskidzka Panu Stanisławowi Lichosytowi za docenienie naszego wkładu, poprzez przyznanie stypendium  i umożliwienie nam dalszego działania, Panu Wojciechowi Ciomborowskiemu za rozpowszechnienie naszych działań w okolicy, a co za tym idzie umożliwienie nam kontaktu ze sponsorem; właścicielowi firmy Rallyelectronics Panu Marcinowi Mikołajkowi za wsparcie merytoryczne oraz udostępnianie nam sprzętu niezbędnego do dalszych działań.

Również mamy w pamięci  OSP Sucha Beskidzka- Miasto, które pomogło zorganizować nam ćwiczenia, dzięki którym mogliśmy dopracować nasz projekt. Pan Bartłomiej Mróz (Bart Mróz) okazał nam bezinteresowną pomoc i pomógł  zrealizować film, który prezentowaliśmy w finale  Krajowego  Konkursu Naukowego E(x)plory w Gdyni.

Kilka słów od nas: Chcieliśmy podkreślić, że bez Waszej pomocy nie bylibyśmy w stanie tego dokonać. Będziemy z dumą podejmować kolejne działania i zachęcamy innych ,by realizowali swoje życiowe pasje. To co na początku wydawało się nam nierealne, dzięki wsparciu i pomocy życzliwych ludzi udało nam się urzeczywistnić. Dziękujemy również wszystkim głosującym w internetowym plebiscycie na nas. Byliśmy mile zaskoczeni szerokim odzewem na naszą prośbę o głosowanie – napisał Kuba Jurzak na swoim profilu na facebooku.

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home