Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 05 listopad 2018 21:34

Współpraca z call center - czy to dobry pomysł na generowanie leadów

Pozyskiwanie leadów sprzedażowych stanowi jeden z kluczowych elementów zwiększania zasięgu firmy i docierania do nowych klientów, dlatego też każda firma pokłada w nim wiele nadziei.

Niestety, pozyskiwanie leadów wymaga specjalistycznej wiedzy, odpowiednich zasobów i dostępu do właściwych narzędzi, co dla początkującej, a nawet mocno ugruntowanej już firmy może okazać się nie lada wyzwaniem. Czy to ze względu na brak zasobów na realizację tego typu działań, czy po prostu chęć oddania odpowiedzialności tym, którzy na zadaniu znają się najlepiej, wiele firm decyduje się dziś na współpracę call center właśnie pod kątem generowania leadów.

Czy to dobry pomysł i w jaki sposób call center może zająć się skutecznym generowaniem leadów dla Twojej firmy?

Pozyskiwanie leadów sprzedażowych

Działania podejmowane w celu zbudowania szerokiej bazy osób potencjalnie zainteresowanych ofertą firmy nie należą do najłatwiejszych procesów nawet przy dostępie do odpowiednich zasobów i narzędzi.

Doświadczenie, jakim w tej dziedzinie mogą pochwalić się firmy takie jak IPT Call Center pokazuje, że możliwe jest nie tylko skuteczne pozyskiwanie leadów sprzedażowych, ale też optymalizacja kosztów z tym związanych. Mowa tu oczywiście o outsourcingu tego typu usług do call center, które już z założenia posiada znacznie łatwiejszy dostęp do baz danych i jest w stanie stworzyć wiarygodną, sprawdzoną bazę leadów sprzedażowych dla swoich klientów.

Pozyskiwanie leadów sprzedażowych przez call center zawsze rozpoczyna się od omówienia wymagań dla bazy danych według kryteriów Twojej firmy. Call center, które przejmie obowiązki generowania leadów musi wiedzieć dokładnie czego oczekuje się po nowych kontaktach i zbudować na podstawie dostarczonych informacji profil klienta, którego będzie szukał wśród dziesiątek tysięcy wszystkich rekordów we własnych bazach danych.

Następnie, w trakcie poszukiwania leadów, do zadań call center będzie należało nie tylko znalezienie osób spełniających dane kryteria, ale też ich weryfikacja – czy są to osoby faktycznie zainteresowane ofertą Twojej firmy, czy może tylko spełniają określone wytyczne ale nie wykazują chęci poznania oferty? Każde wartościowe informacje o potencjalnym kliencie pozyskane w takim trybie pozwalają na zdobycie wiarygodnych leadów i zbudowanie zainteresowania oraz zapotrzebowania na dany produkt lub usługę Twojej firmy.

Co zyskujesz poprzez pozyskiwanie leadów?

Cały proces pozyskiwania leadów przynosi finalnie nie tylko zbudowaną bazę danych potencjalnych i zainteresowanych klientów, ale znacznie bogatszy wgląd w sytuację rynkową firmy i jej potencjał sprzedażowy na najbliższą przyszłość.

Działania związane z pozyskiwaniem leadów prowadzone przez doświadczone call center pozwalają pozyskać informacje o skuteczności obecnej strategii marketingowej firmy oraz zbadać chłonność rynku. Tak opracowana wiedza przekłada się bezpośrednio na optymalizację sprzedaży i może pomóc w planowaniu dalszych działań marketingowych celujących w określone grono potencjalnych klientów.

To jednak nie koniec. Proces generowania leadów wiąże się z nawiązywaniem pierwszego kontaktu z potencjalnym klientem, wzbudzając w nim świadomość marki i zainteresowanie jej ofertą. Jeśli rozmowę taką poprze się uzupełniającą wiadomością e-mail z treściami marketingowymi czy zaproszeniem do kontaktu z firmą, pula już nie potencjalnych, a faktycznych klientów może wzrastać w bardzo szybkim tempie.

Generowanie leadów to także najlepszy sposób na uzyskiwanie od klientów i potencjalnych klientów zgody na kontakt i przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. Zabieg taki nie jest uciążliwy ani dla klienta, ani dla firmy, a wręcz okazuje się być niezwykle skutecznym narzędziem do aktualizacji bazy danych klientów.

Wystarczy jeden telefon badawczy od call center prowadzącego w Twoim imieniu proces generowania leadów, by przekonać się którzy klienci są w dalszym ciągu zainteresowani ofertą i podatni na działania marketingowe firmy.

Czy warto generować leady za pośrednictwem call center?

Właściwie każda firma może dziś samodzielnie podjąć proces generowania własnych leadów, jednak w praktyce to właśnie zlecenie tego typu usługi na zewnątrz przynosi znacznie lepsze rezultaty. Korzystanie z oferty call center pozwala na optymalizację kosztów związanych z generowaniem leadów przy jednoczesnym przekazaniu zadania w ręce tych, którzy doskonale znają zasady procesu i są w stanie osiągnąć w nim jak najlepsze rezultaty.

Przygotowanie bazy danych klientów przez call center pozwala firmom na podejmowanie bezpośrednich działań sprzedażowych i zajęcie się najważniejszymi aspektami zarządzania firmą, podczas gdy leady generowane są na bieżąco przez profesjonalistów z firmy zewnętrznej. To wydajne, efektywne i zoptymalizowane pod względem kosztów rozwiązanie, z którego korzystają dziś tysiące przedsiębiorstw na całym świecie.

Home