Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 07 listopad 2018 21:16

Film z wesela – jak znaleźć idealnego operatora?

Ślub i wesele to ważne chwile w życiu każdej pary. Nic więc dziwnego, że emocje jakie nam wówczas towarzyszą chcemy utrwalić na długo. Sposobów na to jest wiele – fotografie, księgi pamiątkowe, kartki od gości.

 

Wciąż jednak to film z uroczystości i przyjęcia jest najlepszym rozwiązaniem. Oglądając go, możemy na nowo przeżywać wszystkie wzruszające chwile. Oczywiście, pod warunkiem, że film został nagrany i zmontowany profesjonalnie. Jak więc znaleźć idealnego operatora? Sprawdźmy.

Popytaj znajomych

Poczta pantoflowa to wciąż bardzo skuteczna metoda poszukiwania dobrych usługodawców. Jeśli więc ktoś w twojej rodzinie lub w gronie znajomych brał niedawno ślub warto zapytać usług jakiej firmy korzystał. Obejrzyj nagrania, jakie stworzyła ta firma i zastanów się, czy przypadły ci do gustu. Jeśli tak, kontaktując się z operatorem kamery powołaj się na konkretną parę. Bardzo często firmy zajmujące się wideofilmowaniem cenią sobie takie polecenia i mogą zaoferować ci np. atrakcyjny rabat.

Ogłoszenia w internecie

Jeśli poszukiwanie w gronie znajomych nie odniosło efektu skorzystaj z możliwości, które daje internet. Obecnie w sieci istnieje wiele portali o tematyce ślubnej, które zamieszczają ogłoszenia operatorów kamer. Nie musisz więc samodzielnie przeszukiwać dziesiątek stron firmowych. Wśród ofert profesjonalistów ogłaszających się w sieci znajdziemy z pewnością próbki ich najlepszych filmów ze ślubu, ceny oraz proponowane formy nagrań. Dzięki temu, nie tylko od razu wiesz ile zapłacisz, ale również jak wygląda realizacja konkretnej firmy. Znalezienie idealnej oferty będzie więc szybkie i proste.


Pooglądaj YouTube

Zależy ci na tym, by wasz film z wesela był niecodzienny i naprawdę przykuwający wzrok? Odwiedź portal YouTube. To idealne miejsce na szukanie inspiracji i ciekawych pomysłów, które można podsunąć operatorowi. Bardzo często znajdują się tam również filmy profesjonalistów, którzy zachęcają do skorzystania ze swoich usług. Być może to właśnie tu znajdziesz ciekawą ofertę, która przyciągnie twoją uwagę.

Znalazłeś dobrego profesjonalistę. Co dalej?

Udało ci się znaleźć firmę, której realizacje naprawdę ci się podobają? Czas na dogranie wszystkich szczegółów. Warto ustalić, do której godziny operator będzie przebywał na sali, czy ma pojawić się również na czas przygotowań czy błogosławieństwa, czy zależy ci również na relacji z poprawin. Koniecznie dowiedz się, ile czasu zajmie montaż filmu i kiedy możesz liczyć na jego otrzymanie. Warto również zapytać o coraz popularniejszą formę teledysków ślubnych. Są one idealnym uzupełnieniem długiej filmowej relacji. Kilkuminutowe klipy to najpiękniejsze momenty w towarzystwie wybranej przez parę młoda muzyki.

Pamiętajmy, że dobry kamerzysta to nie wszystko. Na to, jaki będzie ostateczny efekt wideofilmowania podczas ślubu i wesela wpływają też warunki podowe i w lokalu, a także sami uczestnicy uroczystości. Przede wszystkim nie czujmy się skrępowani obecnością fotografa i kamery. Swoboda i naturalność zawsze wypadają na zdjęciach lepiej, niż sztuczne pozy i spięcie. Dowiedz się, Jak czuć się dobrze przed obiektywem i ciesz się chwilą, a już samo to sprawi, że film będzie pełną emocji, piękną pamiątką.

Jak widzisz, w dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości weryfikacji umiejętności operatora kamery. Dzięki temu możemy dokładnie sprawdzić czy stylistyka, w jakiej nagrywa filmy na pewno nam odpowiada. Warto to wykorzystać. Pamiętajmy bowiem, że nagrania ze ślubu i wesela, w przeciwieństwie do plenerowej sesji, nie da się powtórzyć.

Home