Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 21 listopad 2018 14:49

Wojewódzkie podsumowanie sportowego roku szkolnego z miłymi akcentami

Napisane przez

Ostatni akcent sportowego roku szkolnego 2017/2018 miał miejsce w piątek 15 listopada w Myślenicach, gdzie odbyło się podsumowanie współzawodnictwa dzieci i młodzieży na szczeblu wojewódzkim. Podczas uroczystości zostali nagrodzenie zostali nauczyciele oraz samorządowcy z naszego powiatu.

Przy okazji wojewódzkiego podsumowania, nagradzane są szkoły, które w klasyfikacji wojewódzkiej znalazły się na miejscach 1-6. Dwie szkoły z naszego powiatu znalazły się w tym gronie. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Zespół Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie w kategorii Gimnazjady, na czwartym suskie LO w kategorii Licealiady – to najwyższe miejsca, jakie szkoły z terenu powiatu suskiego zajęły w wojewódzkim współzawodnictwie. W klasyfikacji powiatów (pod uwagę brano sumę punktów szkół z danego powiatu sklasyfikowanych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady) powiat suski na 22 powiaty zajął miejsce szóste.

W Myślenicach zostali nagrodzeni także nauczyciele z powiatu suskiego. Za pracę w powiatowym szkolnym związku sportowym w Suchej Beskidzkiej oraz pomoc w organizacji zawodów w powiecie suskim dyplomy-podziękowania otrzymali: Barbara Zyzańska (SP1 Sucha Beskidzka), Marta Chaja-Kubas (LO Sucha Beskidzka), Łukasz Stopka (SP1 Zawoja). Wyróżnienie otrzymał także Marcin Chaja (LO Sucha Beskidzka), którego za osiągnięcia sportowe podopiecznych w minionym roku zgłosiło suskie LO. Za działalność w wojewódzkim szkolnym związku sportowym docenieni zostali: Łukasz Miklusiak (LO Sucha Beskidzka) i Piotr Staszak (SP1 Sucha Beskidzka).

Odznaczenia przyznane przez Szkolny Związek Sportowy m.in. za organizację współzawodnictwa sportowego szkół, bardzo wysokie miejsca osiągane przez uczniów i szkoły z powiat suskiego i gminy Stryszawa otrzymali również: starosta suski Józef Bałos (w jego imieniu wyróżnienie odebrał Krzysztof Kołacz, sekretarz powiatu) oraz wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek. 

ZOBACZ: PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ W WOJEWÓDZTWIE MAŁOPOLSKIM W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

ZOBACZ:  Doceniono sportowe osiągnięcia szkół i uczniów

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home