Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 18 listopad 2018 09:25

Jordanowskie przedszkolaki, a Święto Niepodległości 11 listopada

Napisane przez

Kształtowanie u dzieci postaw patriotycznych  to niezwykle istotna choć niełatwa praca. Doskonałym do tego pretekstem są nasze narodowe święta, na czele z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości  11 listopada 1918 roku. W tym roku obchodziliśmy okrągłą, setną rocznicę tego wydarzenia, którą Miejskie Przedszkole  w Jordanowie uczciło jeszcze bardziej uroczyście niż w poprzednich latach.

W piątek 9 listopada dzieci ze wszystkich grup zebrały się w jednej sali, żeby zaprezentować patriotyczny repertuar. Jednak wychowawcy z miejskiego przedszkola zadbali nie tylko o to, żeby ich podopieczni pięknie wykonali pieśni patriotyczne, ale też zainteresowali się polską historią, kulturą i tradycją. Ponieważ najlepsze efekty dydaktyczne otrzymujemy ucząc poprzez zabawę, wychowawcy 14 listopada zorganizowali w przedszkolu konkurs wiedzy o Polsce nawiązujący formułą do teleturnieju „Kocham Cię Polsko”. Dzieci z trzech najstarszych grup rywalizowały w kilku rundach. Przykładowe pytania? Proszę bardzo. Jaka jest data naszego Święta Niepodległości? Jak nazywa się legendarny założyciel naszego państwa, brat Rusa i Czecha? Jak nazywa się obecny prezydent Polski? Jaki jest tytuł hymnu Polski? Jaka waluta obowiązuje w Polsce? Które miasto według legendy założył Lech, gdy zobaczył orła? Dzieci bezbłędnie przebrnęły przez wszystkie pytania wykazując się imponującą wiedzą o Polsce.

Najważniejszy cel tego przedsięwzięcia został zatem osiągnięty – udało się zainteresować dzieci dziejami naszego kraju.  W nagrodę każda z grup otrzymała puchar, upominki i oczywiście słodycze

asdasdasdasdas
Home