Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 22 listopad 2018 22:13

„100 Pozdrowień na 100-lecie odzyskania Niepodległości” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Makowie Podhalańskim

Napisał

Głównym celem akcji ” „100 Pozdrowień na 100-lecie odzyskania Niepodległości” było upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, promocja regionu, z którego pochodzi placówka oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”.  

                        Projekt połączył ze sobą w niecodzienny sposób 100 szkół z całej Polski. Uczniowie i nauczyciele, którzy brali udział w akcji nigdy nie spotkali się osobiście… To przykład oddolnej inicjatywy zapoczątkowanej na Facebooku w grupie „Nauczyciele geografii”. Udział w akcji „100 Pozdrowień na 100-lecie Niepodległości” stał się wyjątkową lekcją geografii, historii, czy języka polskiego, a także świetną odskocznią od prostych form dzisiejszego komunikowania się. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości.

100 szkołom w 100 miejscowościach Polski uczniowie nawzajem przesłali sobie pozdrowienia z tej pięknej okazji na pocztówkach. Rozpropagowali w ten sposób w całym kraju swoje szkoły i miasta, miasteczka bądź wsie, w których znajdują się placówki oświatowe. Pozdrowienia te zawierały krótką notatkę informującą o nadawcy, a pocztówka miała przedstawiać okolice, z których wywodzi się dana szkoła.

Z województwa małopolskiego w akcji uczestniczyło 33 szkoły. Z powiatu suskiego do akcji zgłosiła się tylko jedna placówka - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Makowa Podhalańskiego. Koordynatorami akcji były trzy nauczycielki: Joanna Warmuz, Katarzyna Rusin i Katarzyna Pyciak. Dzięki hojności Gminnego Zarządu Placówek Oświatowych i Biblioteki Miejskiej  szkoła dostała piękne pocztówki przedstawiające okolice Makowa Podhalańskiego. Uczniowie z Nauczycielami wypisali pięknie 100 pozdrowień i poszli wysłać do Urzędu Pocztowego. Finał „100 Pozdrowień na 100-lecie Niepodległości” miał miejsce w szkole przy okazji akademii z okazji 11go Listopada, gdzie można oglądać wystawę wszystkich pocztówek, które przyszły do Specjalnego Ośrodka  Szkolno- Wychowaczego z innych szkół z całej Polski.

 

asdasdasdasdas
Home