Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 25 listopad 2018 20:19

Niezwykła lekcja historii w ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej

Napisane przez

W czwartek, 22 listopada 2018 r. młodzież z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej miała możliwość uczestniczenia w niezwykłej lekcji historii.

Grupa z Warszawy, w składzie pan Tomasz Jabłoński i Tomasz Żurawski zapraszają uczniów z całej Polski do udziału w żywych lekcjach historii, przywożąc ze sobą autentyczne mundury, elementy garderoby oraz broń. Spotkanie zainicjowała nauczycielka suskiego technikum, pani Marlena Kozina.

Podczas tych niecodziennych zajęć, członkowie warszawskiej grupy przedstawili historię Polski, zaczynając od rozbiorów, omawiając zrywy niepodległościowe oraz ówczesną działalność różnych środowisk. Następnie lektor, pan Tomasz Żurawski zobrazował sytuacje panująca na świecie, w Europie i w Polsce na krótko przed wybuchem I Wojny Światowej. Młodzież miała okazję omówić losy Polaków w trzech zaborach, w czasie I Wojny Światowej, a także przybliżone zostały sylwetki bohaterów wydarzeń z 1918 roku, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość.

Ponad 250 uczniów, biorących udział w tej niecodziennej lekcji nie tylko miało okazję do rewelacyjnej powtórki  historii, ale mogli przede wszystkim przymierzyć autentyczne stroje, czy zobaczyć na własne oczy jak wyglądało oporządzenie wojskowe. Taka lekcja historii na pewno pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

asdasdasdasdas
Home