Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 26 listopad 2018 18:50

Jak znaleźć dobry agregat prądotwórczy?

W sklepach internetowych znajdziemy szeroki wybór agregatów, jednak jaki model powinniśmy wybrać?

 

Na rynku dostępne są dziś dziesiątki, a może i setki modeli agregatów prądotwórczych. Wśród nich są niewielkie, zwykle tanie urządzenia do użytku prywatnego, jak i mocniejsze, zaawansowane agregaty przemysłowe. Jak dokonać wyboru urządzenia, aby przez wiele lat cieszyć się jego sprawną i wydajną pracą? Jakie znaczenie dla żywotności sprzętu ma jego konserwacja?

Optymalna moc agregatu prądotwórczego

W kwestii mocy sprzętu wcale nie chodzi o to, aby kupić najsilniejsze urządzenie z wszystkich dostępnych na rynku. Wielu użytkowników nie zdaje sobie z tego sprawy, niepotrzebnie narażając się na zbyt wysokie koszty. Wystarczy, aby moc urządzenia nieznacznie przekraczała całkowitą moc wszystkich działających dokładnie w tym samym czasie urządzeń. Ażeby mieć pewność, iż dany agregat nie będzie zbyt słaby, warto po prostu dodać do siebie moce wszystkich odbiorników, które będzie on zasilał. Otrzymana w ten sposób wartość będzie nieco zawyżona, gdyż rzadkością jest uruchamianie wszystkich urządzeń w tym samym momencie.

O mocy agregatu decyduje oczywiście przede wszystkim jego silnik. W przypadku wykorzystania agregatu na działce, kempingu, czy nawet jako zapasowego źródła energii w gospodarstwie domowym, przeważnie wystarczający okazuje się silnik dwusuwowy, napędzany benzyną.

Alternatywą jest również benzynowy silnik czterosuwowy. Warto również wymienić agregat prądotwórczy diesel, którego silnik wysokoprężny zapewnia zasilenie odbiorników na budowie, czy w dużym warsztacie.

Sprzęt najwyższej jakości

Niezależnie od mocy urządzenia, nie ma co liczyć na jego sprawne funkcjonowanie, jeżeli jest to sprzęt niskiej jakości. Warto zatem zwracać szczególną uwagę na materiały wykorzystane do konstrukcji agregatu oraz ogólną jakość wykonania. Oczywiście laikowi trudno ocenić samodzielnie jakość urządzenia, dlatego najlepiej po prostu polegać na uznanych producentach. Do wysoko cenionych przez użytkowników należą np. agregat barracuda, dostępny na stronie producenta.

Agregat prądotwórczy cena

Jeżeli chodzi o ceny agregatów, wahają się one od 300-400 do nawet kilku tysięcy złotych. W dużej mierze koszty zakupu sprzętu są zależne od renomy producenta, niemniej nawet agregaty barracuda mogą być dostępne w mocno zróżnicowanych cenach. Wynika to przede wszystkim z parametrów urządzeń, zamontowanych w nich silników oraz wykorzystanych technologii. Wydaje się, że użytkownik prywatny, poszukujący lekkiego, przenośnego agregatu prądotwórczego, nie musi wydawać więcej niż kilkaset złotych.

źródło: Producent agregatów barracuda.sklep.pl

Home