Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 28 listopad 2018 23:18

Chcesz rozszerzyć OC? Zobacz, co masz do wyboru!

Kupując samochód, nabyłeś obowiązkowe OC i odtąd regularnie je opłacasz, zachowując ciągłość ważności. Nigdy jednak nie zainteresowałeś się dodatkową polisą. I tak minęło wiele lat. Nagle jednak w Twoim życiu nastąpiła zmiana, która skłoniła Cię do rozważenia pomysłu rozszerzenia polisy OC. Brzmi znajomo? Jeśli tak, koniecznie sprawdź podpowiedź, jaką dla Ciebie przygotowaliśmy!

Słowem wstępu…

Jeżeli do tej pory niespecjalnie interesowałeś się sprawami ubezpieczenia komunikacyjnego, bo wystarczało Ci to, które masz, możesz nie wiedzieć kilku rzeczy. Jakich? Na przykład tego, że choć niewątpliwie wygodnie korzysta się z usług tego samego towarzystwa przez wiele lat, nie zawsze jest to rozwiązanie opłacalne finansowo. Ubezpieczyciele mają konkurencyjne ceny – u jednego możesz zapłacić znacząco mniej niż u innego! Dzieje się tak, ponieważ każde towarzystwo bierze pod uwagę nieco inne czynniki i przyznaje zniżki za odmienne rzeczy. Wiedzę na ten temat poszerzysz tutaj: Od czego zależy wysokość ubezpieczenia OC?

Towarzystwo ubezpieczeniowe możesz zmienić w każdej chwili, choć najbardziej opłaca się to zrobić tuż przed końcem okresu ochronnego. Złóż rezygnację najpóźniej w przedostatnim dniu ochrony i od razu kup polisę u drugiego ubezpieczyciela. Nie bój się, że nowe OC będzie miało mniejszy zakres, okaże się niepełne czy niewystarczające. Zakres OC jest zawsze ten sam – gwarantuje to prawo.

A jeśli zdecydujesz się na zakup dodatkowych polis, zrób to w momencie odnawiania OC. Kupując ubezpieczenia w pakiecie, dostaniesz upust.

Autocasco – ochrona samochodu

Jeśli spowodowałeś wypadek i zniszczeniu uległy dwa samochodu – i poszkodowanego, i Twój – a jedynie poszkodowany otrzymał odszkodowanie (z Twojego OC), na pewno poczułeś złość. Straty, które poniosłeś lub możesz w przyszłości ponieść Ty, czasem są rozległe i kosztowne. Bez dodatkowego ubezpieczenia będziesz zmuszony ponieść je samodzielnie.

By uchronić się od pożyczania pieniędzy na naprawę auta, wykup dodatkową polisę autocasco (AC). Co ważne, działa ona nie tylko w przypadku zdarzenia na drodze. Ubezpieczyciel wypłaci Ci pieniądze również w przypadku kradzieży auta, zniszczenia go przez wandala lub zwierzę, zniszczenia od sił natury (deszczu, gradu, powodzi, pożaru) albo innych zdarzeń losowych.

Uwaga! W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego autocasco może mieć nieco inny zakres. Przed zdecydowaniem się na tańszą ofertę przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU).

NNW – ochrona ludzi

O ile AC zapewnia ochronę samochodowi, o tyle NNW dedykowane jest ludziom. Działa w odniesieniu do kierowcy, ale również osób, które przewozi. Chroni Was w przypadku następstw nieszczęśliwych wypadków. Sprawdza się w trakcie jazdy samochodem, jak również załadunku i rozładunku, wsiadania i wysiadania, postoju, parkowania, garażowania.

NNW także może mieć różne zakresy i ceny – wybierz najkorzystniej. Kup polisy dodatkowe razem z obowiązkowym OC, by zyskać zniżki.

Assistance – ochrona kompleksowa

Najbardziej zróżnicowanym ubezpieczeniem jest assistance. Wykupienie go gwarantuje Ci pomoc techniczną, medyczną, informacyjną i prawną. Dzieli się na różne pakiety i ma odmienne zakresy, podobnie jak autocasco oraz NNW. Rozważ to ubezpieczenie, jeśli dużo podróżujesz samochodem lub wybierasz się w dłuższą trasę, także za granicę.

Home