Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 02 grudzień 2018 16:29

Mali, wielcy uczniowie z Zawoi zostali wicemistrzami Małopolski!

Fantastycznie zaprezentowali się uczniowie z klas 1-3 reprezentujący SP1 Zawoja w finale wojewódzkim Turnieju Gier i Zabaw - Mały Mistrz, którzy wrócili do domów ze srebrymi medalami i tytułem wicemistrzów Małopolski! W zawodach, które odbyły się w piątek 30 listopada w Mszanie Dolnej musieli uznać tylko wyższość uczniów z powiatu bocheńskiego z SP Żegocina.

 

- Przygodę z Małym Mistrzem ci uczniowie rozpoczęli 3 lata temu startując po raz pierwszy w tej konkurencji. W tym roku szkolnym przygotowania zaczęliśmy w październiku. Uczniowie na swoich zajęciach z wychowawcami ćwiczyli dane konkurencje, a także całą ósemkę osobno sama przygotowywałam - mówi Katarzyna Sieniawska z SP1 Zawoja.

Podczas listopadowego turnieju w Makowie Podhalańskim (ZOBACZ: Mali Mistrzowie i ich dwanaście prac! Najlepiej wykonali je uczniowie z SP1 Zawoja) uczniowie ze szkoły w Zawoi okazali się najlepsi w naszym powiecie i w nagrodę pojechali na finał wojewódzki.

Do zawodów w Mszanie Dolnej zgłosiło się 8 szkół: PSP 2 Brzesko, SP Rokiciny Podhalańskie, ZSP Kąpiele Wielkie, SSP Niepołomice, ZPO Słopnice, ZSiP Olszówka, SP Żegocina i SP nr 1 w Zawoi. Konkurencji do pokonania, podobnie jak podczas zmagań powiatowych było 12.

- Rywalizacja była na najwyższym poziomie, a nasi mali sportowcy spisali się rewelacyjnie. W czasie zawodów nie znaliśmy wyników cząstkowych. Mierzyłam czas w obu seriach, wiec wiedziałam, że naszym zawodnikom idzie bardzo dobrze! Po podliczeniu punktów okazało się że mamy 2 miejsce! Radość była wielka! Duma z moich sportowców jeszcze większa! Mali Mistrzowie, a jacy Wielcy!!! - podsumowała Sieniawska.

Szkołę Podstawową nr 1 w Zawoi reprezentowali w zawodach: Natalia Czerny, Julia Gąsienica, Brygida Hutniczak, Julia Kozina, Eryk Giertuga, Szymon Jończyk, Grzegorz Kudzia i Kacper Wronowski.

WYNIKI - TURNIEJ GIER I ZABAW MAŁY MISTRZ - 28.11.2018 r. - MSZANA DOLNA

KLASYFIKACJA OGÓLNA - TURNIEJ GIER I ZABAW MAŁY MISTRZ - 28.11.2018 r. - MSZANA DOLNA

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home