Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 06 grudzień 2018 22:07

KARNAWAŁ w WENECJI!!!

Napisał

Punktem wyjścia tej podróży jest powrót do historii. Po raz pierwszy karnawał odbył się w X w. i szybko stał się znanym symbolem „pływającego miasta”.

 

Został wstrzymany w XVIII wieku, ale przywrócony do życia w 1979.

Dzisiaj prawdopodobnie wszyscy na świecie słyszeli o tym wydarzeniu.

Wprowadził Wenecję jeszcze wyżej na listę miejsc, które trzeba zobaczyć nie tylko we Włoszech, ale w całej Europie, jeśli nie na świecie.

Wcześniej karnawał zawsze zaczynał się od balów, które odbywały się na Placu Świętego Marka, a następnie zabawa rozlewała się po całym mieście.

Ludzie pewnych statusów społecznych nosili maski i kostiumy.

Bardzo często wielu z nich było związanych ze słynnym Commedie del'Arte lub Columbine.

Cóż, nadal tak jest, a nawet lepiej.

Biuro podróżyMax-Travelzaprasza na fascynującą wycieczkę do stolicy karnawału Wenecji, zwanej europejskim Rio de Janeiro. W trakcie trwania karnawału ulice miasta wypełniają artyści, muzyka i kuglarze. Niesamowity efekt potęgują kolorowe maski i barwne przebrania a karnawał wenecki znów gromadzi tysiące mieszkańców i turystów z całego świata ze starannie przygotowanymi kostiumami, w których paradują na Piazza San Marco. Karnawał w Wenecji to szampańska zabawa, na której nie może Cię zabraknąć!!!

 

 

 

PROGRAM WYCIECZKI:


DZIEŃ 1.- POLSKA- WŁOCHY.

Wyjazd z (…) wcześnie rano. Przejazd przez terytoriu Słowacji, Austrii do Włoch. Zakwaterowanie w hotelu w Lido di Jesolo. Obiadokolacja. Nocleg.DZIEŃ 2.- WENECJA.

Po śniadaniu przyjazd do Punta Sabioni. Rejs na wyspy Weneckie: Murano- zwiedzanie huty szkła z pokazem produkcji szkła weneckiego, Burano- muzeum haftu weneckiego. Następnie udamy się na Plac św. Marka. Czas wolny. Możliwość udziału w Karnawale Weneckim:

o godz. 12.00. Konkurs Masek natomiast w godz. 15.00.-17.00.- Festa delle Marie. Spacer uliczkami Wenecji do Mostu Rialto. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.DZIEŃ 3.- WENECJA.

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Wenecji. Rejs po Canale Grande na Plac św. Marka, zwiedzanie bazyliki św. Marka, Kampanilli, Pałacu Dożów (z zewnątrz), Mostu Westchnień, czas wolny. Możliwość indywidualnego udziału w Karnawale Weneckim ( o godz. 11.00. - oczekiwanie na „Lot Anioła”- Plac San Marco, Korowód w strojach historycznych, o godz. 12.00. „Lot Anioła”, następnie o godz. 15.00.- Konkurs Masek). Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski (nocny przejazd).DZIEŃ 4.- POLSKA.

Powrót do Polski w godzinach porannych.

 

CENA ZAWIERA:

 • 2 noclegi w hotelu w okolicy Wenecji

 • 2 śniadania + 2 obiadokolacje

 • Transport autokarem (WC, KLIMA, VIDEO, BAREK)

 • Ubezpieczenie KL, NNW, BAGAŻ

 • Realizację programu turystycznego

 • Opieka pilota-przewodnika

   

CENA NIE ZAWIERA:

 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (60 eu)

 • Biletów wstępu, rejsów oraz urzyczenia urządzeń Tourguide

  (obligatoryjnie płatne u pilota 35 eu)

 • Napoi do obiadokolacji


CENA: 790 zł.

asdasdasdasdas
Home