Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Jak zamontować świąteczne lampki led na dworze?

Coraz więcej osób zdobi podczas Świąt Bożego Narodzenia nie tylko wnętrze swojego domu, ale też elewację budynku, wejście do niego lub ogród. Ozdobione światełkami dachy, drzewa i pokryte lampkami dekoracje, umieszczone przed domem możemy podziwiać w wielu amerykańskich filmach, które wyświetlane są w okresie świątecznym. Mimo, że zwyczaj ten pochodzi z USA, zyskuje popularność również w naszym kraju. Dowiedz się, jak ozdobić front swojego domu lub ogród, by uzyskać spektakularny efekt, a jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo domowników.

 

Lampki LED jako zewnętrzna dekoracja bożonarodzeniowa


Jeśli marzysz o tym, by udekorować swój dom świątecznymi światełkami, wybierz lampki LED (https://yourhomestory.com.pl/kategorie-specjalne/boze-narodzenie/lampki-led). Są nie tylko trwałe i energooszczędne, ale też sprawdzą się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak niska temperatura, deszcz czy śnieg. Jeśli jeszcze ich nie posiadasz, znajdziesz je w sklepie YourHomeStory, w wielu atrakcyjnych wzorach. Wśród nich dostępne są zarówno białe, jak i kolorowe światełka, o efektownych kształtach. Sznurami lampek możemy owinąć pnie ogrodowych drzew lub nabyć gotowe, świecące dekoracje, przeznaczone do postawienia przed domem. Do naszej dyspozycji są także siatki świetlne, sople i kurtyny. Należy jednak pamiętać, że stworzone z myślą o użytku wewnętrznym lampki LED nie mogą stanowić zewnętrznej dekoracji. Odpowiednie będą wyłącznie modele, oznaczone na opakowaniu symbolem, którego nie sposób przeoczyć. Przed zakupem sprawdźmy także klasę ochrony (IP). Na zewnątrz potrzebujemy lampek o stopniu ochrony IP44.

O czym nie można zapomnieć, montując lampki LED przed domem?


Niemal każdy zestaw oświetlenia, przeznaczony do stosowania na zewnątrz, wymaga zasilania prądem o napięciu 230V. Lampki powinny być niepalne oraz zaopatrzone w podwójnie izolowane przewody, o czym informują nas umieszczone na opakowaniu symbole. Jeśli mamy w planach stworzyć zewnętrzną aranżację z wielu elementów, postawmy na zestawy lampek z dodatkowymi gniazdami, zaopatrzmy się w rozgałęziacze oraz mocny zasilacz. W przeciwnym razie nie unikniemy bałaganu i plątaniny kabli. Aby dom rozbłysnął blaskiem światełek, potrzebujemy gniazdek zewnętrznych, umieszczonych m.in. na ścianie budynku. Jeśli ich nie mamy, będziemy zmuszeni skorzystać z przedłużacza. Nie zapomnijmy jednak o tym, że powinien on być przeznaczony do stosowania na zewnątrz i zadbajmy o zabezpieczenie wtyczki przed wodą. Świetlną aranżację możemy stworzyć samodzielnie lub zatrudnić do tego zespół specjalistów. To efektowny sposób na ozdobienie domu, lecz wiąże się z nieco większym rachunkiem za energię elektryczną.

Home