Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 20 grudzień 2018 08:44

Florence and The Machine – tego mogliście nie wiedzieć!

Brytyjska wokalistka Florence Welch znana jest jako członkini oryginalnego zespołu Florene and The Machine. Ich muzykę stanowi wybuchowa mieszanka indie rocku, popu i klasycznego soulu. Melodyjne i chwytliwe piosenki szybko sprawiły, że grupa stała się popularna na całym świecie, ciesząc się szerokim gronem fanów i uznaniem krytyków.

 

Żywiołowego zespołu Florence and The Machine będziesz mógł posłuchać również na żywo. Grupa w trakcie trasy koncertowej wystąpi między innymi w Polsce - sprawdź imprezę, której nie możesz pominąć!

Początki zespołu

Początkowo zespół został założony dla żartu. Wokalistka występowała w grupie o nazwie  Florrible + Misrabella, a później Florence Robot/Isa Machine. Wraz z kolejnymi sukcesami, nazwa została przekształcona do Florence and The Machine i pozostaje taka do dzisiaj. Za początek działalności zespołu uznaje się 2007 rok. 2 lata później grupa wydała w Wielkiej Brytanii swój debiutancki album zatytułowany Lungs, który był inspirowany przeżyciami wokalistki po zerwaniu z chłopakiem. Piosenki z płyty szybko dotarły do pierwszych miejsc list przebojów. Utwór Kiss with a Fist został wielokrotnie wykorzystany w wielu bajkach i filmach jako element ścieżki dźwiękowej. Obecnie zespół ma na swoim koncie 4 albumy studyjne: wspomniany Lungs z 2009 roku, Ceremonials z 2011 roku, How Big, How Blue, How Beautiful z 2015 roku oraz najnowszy High as Hope z 2018 roku.

Niebanalny wizerunek

Wokalistka Florence Welch wyróżnia się nie tylko pięknym, mocnym głosem. Istotnym elementem jej wizerunku jest również niepowtarzalny styl inspirowany latami 40. Artystka sama określa siebie jako połączenie Pani Shalott, damy z poematu nawiązującego do legend arturiańskich, oraz bohaterki Ofelii, bohaterki Hamleta. Wizerunek sceniczny dopełniony jest dramatyczną nutą gotyku. Poza sceną wokalistka jednak emanuje skromnością, spokojem i wewnętrznym ciepłem. Na czerwonym dywanie najczęściej widzimy ją w długich przezroczystych sukniach, dzięki którym zyskała przydomek królowej vintage. 

Oryginalne inspiracje

Zespół Florene and The Machine wyróżnia się spośród innych grup muzycznych swoim tajemniczym, ciężkim brzmieniem połączonym z romantycznymi tekstami. Sama artystka stwierdziła, że jej teksty inspirowane są renesansowymi dziełami. Jak sama mówi: “Mamy do czynienia ze wszystkimi z tych samych rzeczy, co kiedyś oni: miłość i śmierć, czas i ból, niebo i piekło”. Sama Florence Welch zaskakuj niestandardowymi zainteresowaniami. Nie jest religijna, a za swoje hobby, które utrzymuje się już od dzieciństwa, uważa magię, okultyzm czy potwory.

Florence and The Machine zaskakują swoimi dopracowanymi utworami, które na długo pozostają w pamięci. Oryginalny styl wokalistki sprawia, że bez zastanowienia pragniemy bliżej ją poznać i wyruszyć w podróż po jej własnym, kolorowym świecie. Każdy miłośnik zespołu powinien posłuchać muzyki Florence and The Machine, a ze względu na zbliżający się koncert, taka okazja będzie na wyciągnięcie ręki.

Home