Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 21 grudzień 2018 21:05

Kolejne sukcesy ekonomiczne uczniów „suskiego witosa” - Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowa Menedżerskich.

O sukcesach ekonomicznych uczniów ZS im. W.Witosa piszemy na łamach naszego portalu bardzo często. Tym razem zamieścimy relację z niedawno zakończonej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo Menedżerskich.

 

W dniach 13-14 grudnia 2018 r. odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Tym razem 65 najlepszych uczniów rywalizowało w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy. Przypomnijmy, że rok temu etap centralny został rozegrany w Zespole Szkół im. W.Witosa w Suchej Beskidzkiej.

Suski „Witos” na tym szczeblu olimpiady reprezentowało dwóch uczestników: uczeń klasy 4 TE kojszowianin Michał Mglej oraz mieszkaniec Juszczyna Krzysztof Marek z klasy 2 TE.

W pierwszym dniu olimpiady odbyła się część praktyczna, w której finaliści rozwiązywali test wiedzy w języku polskim i wybranym języku obcym oraz zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego.

W drugim dniu zawodów ogłoszono wyniki pierwszego etapu zmagań i wyłoniono 10 laureatów, którzy mieli najlepsze wyniki z części praktycznej. Zostali oni zakwalifikowani do finału ustnego olimpiady. Uczestnicy w tym etapie musieli wykazać się przed Jury i publicznością odpowiadając na pytania z zakresu przedmiotów ekonomicznych, handlowych, a także dotyczące hasła przewodniego Olimpiady, które brzmiało „Przedsiębiorczość jako funkcja przedsiębiorcy”.

Finalnie laureatem pierwszego miejsca został uczeń „Ceresu” Michał Mglej. Tym samym powtórzył sukces sprzed dwóch lat, gdy również zwyciężył w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Drugi uczeń z naszej szkoły – Krzysztof Marek sklasyfikowany został na 24 miejscu. Wszystkim finalistom przysługuje zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego. Ponadto laureaci i finaliści otrzymali nagrody rzeczowe

Warto wspomnieć, że w Olimpiadzie wzięło udział ok. 2300 uczniów z 89 szkół z całego kraju.

Opiekunem merytorycznym uczniów z Suchej Beskidzkiej była mgr inż. Irena Skrzypek-Sikora, w przygotowaniach pomagał mgr Grzegorz Sikora, który sprawował opiekę nad uczniami w Bydgoszczy.

 

asdasdasdasdas
Home