Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 01 styczeń 2019 19:24

K99 "Nauczanie matematyki metodą tutoringu rówieśniczego" sprawozdanie z realizacji projektu "mPotęga" w ZSP w Palczy.

  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Palczy po raz kolejny wygrał konkurs grantowy w ramach projektu „mPotęga”. W okresie wrzesień – grudzień 2018 uczniowie klas IV-VIII realizowali projekt „Nauczanie matematyki metodą tutoringu rówieśniczego” opracowany przez nauczycieli matematyki w tej szkole.

Głównym jego celem było współdziałanie i współpraca uczniów na rzecz wzmacniana umiejętności logicznego myślenia. Zgodnie z założeniami projektu uczniowie pod okiem nauczycieli uczestniczyli w wieczorkach matematycznych organizowanych 3 razy w miesiącu w wymiarze 3 godzin. Podczas spotkań odbywały się prowadzone przez tutorów zajęcia wspomagające uczniów o niskim potencjale matematycznych, gry i zabawy matematyczne, konkursy oraz warsztaty. Tematyka warsztatów obejmowała zagadnienia: „matematyka w kuchni” połączona  z pieczeniem babeczek i pierników, „matematyka w sklepie” oraz „matematyka w architekturze”. Jednym z najciekawszych tematów spotkania były warsztaty z programowania przy użyciu ozobotów oraz nauczanie matematyki z wykorzystaniem klocków LEGO. Dzięki pozyskanym środkom doposażono pracownię matematyczną w matematyczne gry  planszowe oraz ozoboty do nauki programowania. Kulminacyjnym punktem projektu była „Noc matematyków”, którą zorganizowano w szkole z 7 na 8 grudnia 2018r.  W uroczystości podsumowania udział wzięli oprócz beneficjentów, organizacje uczniowskie takie jak: SK Wolontariusza, Harcerze oraz Zuchy z naszego Zespołu. Zmagania z matematyką trwały kilka godzin i cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Uczestnicy podzieleni na drużyny rywalizowali ze sobą w różnych dziedzinach matematyki.  Dla zwycięzców czekały wspaniałe nagrody ufundowane przez mBank. Dzień ten był również wspaniałą okazją do podsumowania organizowanego przez naszą placówkę powiatowego konkursu „Matematyka w obiektywie” w którym nasza uczennica Ewa Kubieniec otrzymała I miejsce. Pozostałe lokaty:

II miejsce: Aleksandra Kudzia – ZS Białka, III miejsce: Sylwia Rydzyńska – ZS Białka

 Cieszymy się, że dzięki zorganizowanym zajęciom mogliśmy pokazać uczniom, że matematyka nie musi być nudna a wręcz przeciwnie, może dostarczać wielu pozytywnych emocji. Cieszy nas również fakt, że uczniowie polubili wspólną naukę z rówieśnikami, która będzie kontynuowana również po zakończeniu projektu.

SP Palcza

asdasdasdasdas
Home